Muži A: První vítězství na nové trávě

V sobotu jsme chtěli odčinit naše minulé zaváhání na domácím pažitu a připsat si konečně první body na naší trávě.
4:2
(1:2)
8.kolo v So 28.9.2019 10:30
Nad Přehradou T.
Troja
Branky FC Háje: 19.Frank (vl), 51.Novák(p), 67.Lojda, 90.Nguyen. Branky Troja: 14.Frank, 26.Bauer. Diváci: 15,
Sestava FC Háje: Lačík - Šejnost,Souček,Nezbeda(46.Vostrovský),Kloboučník - Nguyen,Lojda(84.Feňa),Panteleev(55.Skirdov),Soucha - Látal,Novák(74.Rašplička)

Náš výkon od začátku byl velice zajímavý, živý, naprosto odlišný oproti minulému zápasu. Hned ve 3. minutě měl první šanci Novák, kterého vyslal pasem za obranu Šejnost. Novák si zasekl míč, zbavil se obránce a vyslal přízemní střelu na bránu, která mířila do pravé části branky, ale střelu gólman ukryl v náručí. Naše cesta za prvními body doma dostala trhlinu ve 14. minutě, kdy hostující Troja na rohu vápna rozehrávala přímý kop. Lačík vyrazil hlavičku do hostujícího Solara, který byl trefen do hrudi, od kterého se míč odrazil nešťastně přímo k Frankovi, který na brankové čáře jen doklepl hlavou míč do odkryté branky - 0:1.

Naše odpověď přišla vcelku rychle. V 19. minutě jsme se usadili na útočné polovině, kde se střídal centr za centrem. Míč se odrazil ke Kloboučníkovi, který odehrál velmi pěkné utkání, uvolnil se a odcentroval z levé strany pravou nohou. Míč podběhl v souboji s Novákem a hostujícím Bauerem gólman Bernášek, míč se dostal až na kopačky Šejnosty, které mu daroval Novák, jelikož Šejnost dělal Hájům ostudu a hrál nejméně půl roku s pěkným "žralokem" na kopačkách. Šejnost z voleje vyslal neuvěřitelný projektil do odkryté svatyně levou nohou. Jeho projektil rychlosti 80ti letého důchodce se jakžtakž doplachtil až do sítě. Na cestě do sítě nezabránil první brance Šejnosty ani Frank, kterého zapsal rozhodčí do zápisu jako autora vlastního gólu, i když i bez jeho pomoci byl dal Šejnost branku - 1:1.

Naše snaha o další gól neutichala a po kooperaci Součka s Novákem se v šanci zjevil Látal, kterého vychytal Bernášek. Další smolný gól obdrželi naši hráči ve 26.minutě, kdy hosté rozehráli nakrátko rohový kop. Beníšek si potáhl míč až na hranici vápna a vyslal střelu doprostřed brány. V těchto místech stál připravený Lačík, který si chtěl míče chytit do koše, bohužel mu míč vypadl z koše jen k nohám Bauera, který jen doklepl do prázdné sítě - 1:2.

Do konce poločasu jsme malinko vypadli ze hry, kdy se nám nedařila rozehrávka od stoperů a vynechávali jsme naše střední záložníky v mezihře. Ještě jednu šanci měl Látal, který z hranice půlkruhu velkého vápna ohrozil Bernáška, ale střela mířila jen vedle branky hostů. Jednu šanci také měli hosté a to stoprocentní, kdy Lačík fantasticky vychytal Beníška, který dostal zpětnou přihrávku z pravé strany na penaltový puntík, ale Lačík podržel svůj tým.

Do druhého poločasu vyběhl Vostrovský na pozici stopera, který nahradil našeho odchovance Nezbedu, jenž se vrátil po 2 letech strávených v Královicích zpět na Háje, kde od svých 6 let hrál. Tímto mu přejeme mnoho štěstí v našich barvách a pevné zdraví! Do druhého poločasu jsme začali od podlahy a bylo na hráčích vidět, že jím není výsledek lhostejný a opravdu dřeli a dřeli. Šance měli Novák, Látal a Soucha, bohužel ani jedna šance neskončila v brance.

V 51.minutě nastal asi zlomový moment utkání. Po brejkové situaci Nama, který na pravé straně ve druhé půli zle zatápěl hostující obraně, našel svým centrem Souchu, jenž zpětnou přihrávkou trefil do prsou Novák, který si nabil na nůžky, které bohužel nestřihly podle představ a Novák poslal takový jemný oblouček napříč celým malým vápnem. Za míčem uháněl Látal, kterého nejspíš nechtěně podrazil nohou hostující obránce - penalta. Penalta byla nařízená správně, ale je nutno přiznat, že v prvním poločase měli hosté kopat také pokutový kop, bohužel sudí nechával volnější metr, a to se pak projevilo na některých zákrocích.

K naší první letošní "desítce" se postavil Novák, který se ještě v mužích nikdy nemýlil a v této sérii pokračuje dále. Novák si počkal na pohyb gólmana a střelu vyslal opačným směrem než se vydal brankář - 2:2. V 55.minutě přepustil místo na hřišti Panteleev Skirdovi. Hosté si chtěli i potřetí vzít vedení na svoji stranu a následně měli sérii několika rohových kopů. Po jednom z nich se zmocnil míče Novák, který z první poslal mezi obránce Látala, který z úhlu postupoval sám na gólmana. Látal však neměl odpovídající podporu a vzal celou akci na sebe. Látal zkoušel překonat gólmana křížnou střelou na zadní, avšak střela mířila vedle.

O 2 minuty později už nastal definitivní obrat. Po krásné brejkové akci, kdy Soucha s Latálem našli Nama, kterému odtlačil hráče druhy jmenovaný, ten zatáhl míč po pravé straně a našel v náběhu výborného Lojdu, který zakončil prakticky do prázdné branky - 3:2. Utkání dostalo nový rozměr a hosté se hnali za vyrovnáním. Hráči také přidali na agresivitě a pocítili to i naši hráči. 3 minuty po našem 3.gólu podstoupil souboj u střídaček dva dvoumetroví chlapi Novák s Bauerem, ze kterého vyšel jako vítěz Novák. Novák chtěl rychle rozehrát na Látala, jenže do toho se vložil Bauer svým nevybíravým zákrokem a brutálně prošlápl Novákův pravý kotník. Bauer mohl být rád jen za žlutou kartu. Novák bohužel už utkání nedohrál a v 74.minutě ho vystřídal Rašplička.

Do konce zápasu měli hosté ještě dvě šance a obě byli 100%. V našem malém vápně se strhla mela, ve které míč přeskakoval z kopačky na kopačku, až míč vyplaval u úplně volného Štancla, který již překonal Lačíka a vypadalo to již, že bude znovu vyrovnáno. S těžko uvěřitelným zákrokem přišel Vostrovský, který zachytil míč na brankové čáře. Míč stále tancoval na brankové čáře, až se podařilo Vostrovskému s pomocí Součka gólovou akci zažehnat.

O chvilku později rozehrávala Troja standardní situaci, které měla v tomto zápase velice silné. Dlouhý míč propadl až k hostujícímu hráči, který hlavičkoval do proti pohybu Lačíka, toho zastoupil na brankové čáře dalším skvělým zákrokem Šejnost. Vítěznou tečku zápasu napsal Nam, který byl nejlepším hráčem zápasu s bilancí 1+1. Po další brejkové situaci našel Nama po úniku Soucha a pro něj už nebyl problém trefit prázdnou branku - 4:2.

Tímto i zápas skončil a naši hoši tak ukořistili první domácí vítězství na naší trávě. Vítězství bylo za výkon ve druhém poločase zasloužené. Toto vítězství snad dodá našemu týmu potřebnou sebedůvěru a nastartuje úspěšnou sérii. Tu budou moci potvrdit naši chlapci v sobotu od 10:30 ve Vršovicích proti zdejším fotbalistům, kteří minulý rok ještě hráli o patro výš v Pražském přeboru.