Muži A: Remíza s Admirou

Velké problémy se sestavou pro zápas na Hájích měli fotbalisté Admiry B. Ač byli v zápase 21. kola Pražská teplárenská přeboru podle průběhu hry blíže vítězství, nakonec byli rádi za bod po remíze 1:1. Tu jim v poslední minutě výborným zákrokem zachránil brankář Žulevič.
1:1
(0:1)
21.kolo v Pá 14.4.2017 10:30
Admira B
Branky FC Háje: 53.Hančl. Diváci: 40,

Již při pohledu na lavičku Admiry bylo jasné, že na Háje nepřijela v nejsilnější sestavě. Vedle náhradního brankáře a mladého dorostence tam totiž seděl sám manažer klubu, Jaroslav Moudrý, s dvaadvacítkou na zádech. A taky se v 84. minutě dostal na hřiště!

Ještě před tím Moudrý, spolu se čtyřiceti fanoušky, musel přetrpět pomalý a opatrný rozjezd zápasu. Zajímavá akce přišla až ve 26. minutě, kdy se dobrou střelou prezentoval záložník Admiry Šindelář, brankář si však s jeho ránou poradil. Od tohoto momentu začalo mít utkání rychlejší spád, což vyústilo v první branku. Ve 33. minutě se k míči v levém rohu vápna dostal Lupínek, jehož tečovaná a skákavá rána překonala gólmana Tlustého – 0:1.

Po úvodní brance hosté polevili a ze hry začali mít více domácí, což přineslo šance na vyrovnání. Z přímého kopu ze slibné pozice však domácí Soucha bránu těsně přestřelil. Střelu Sulka pak ve 42. minutě dokázal polapit brankář Admiry Žulevič. Tečku za první půlí udělali hosté, když se pěknou střelou z dálky blýskl Slabý, ani ta však gólem neskončila.

Do druhého poločasu se vrhli s větší chutí domácí, Admiře naopak znatelně docházely síly. To se projevilo již v 52. minutě: Hančl se šikovně prokličkoval do vápna a tvrdou střelou pod břevno nedal brankáři hostů žádnou šanci. Srovnáno 1:1.

Inkasovaný gól hosty probudil, ti začali hrát opět aktivně a přejali iniciativu. Bylo vidět, že bod je pro ně málo. Již v 53. minutě pálil hostující Šindelář z dálky těsně nad, o minutu později pak domácí gólman zlikvidoval střelu do levého dolního růžku, kterou ve vápně vypustil Lupínek.

Domácí byli s výhledem na zisk jednoho bodu očividně spokojení, hrozili jen z občasných brejků, žádný z nich však branku hostů vážně neohrozil. Naopak Admira se s remízou nechtěla spokojit a stupňovala svůj tlak, do vážnější šance se však dostala jen jednou. V 73. minutě si za půlící čárou vzal míč Štefan, který se dokázal prokličkovat až do vápna. Jeho přízemní střelu k pravé tyči však Tlustý dokázal polapit.

A tak přišla 90. minuta a poloviční infarkt trenéra Admiry. Po značném tlaku hostů na konci zápasu totiž přišel roh domácích, který skončil prudkou hlavičkou do pravého dolního rohu branky - gólman Žulevič však předvedl výborný reflex a vyrazil ji.

Háje – Admira Praha B 1:1 (0:1)
53. Hančl – 46. Lupínek. ŽK: 49. Růžička, 70. Brož, 89. Lojda – 42. Štochl, 45. Štefan, 52. Zolotuchin, 80. Beníšek, 83. Jackl. Rozhodčí: Klička - Hlaváček, Stěhule. Diváků: 40.

Háje: Tlustý - Grešnjakov, Janek, Sojka, Kloboučník (46. Šejnost) - Lojda, Růžička (46. Brož), Sulek, Soucha, Hančl – Novák (70. Nezbeda). Trenér: Lukáš Růžička.

Admira B: Žulevič – Fric, Štochl, Jackl, Chyba – Lupínek (84. Moudrý) – Morgenstern, Šindelář, Štefan, Beníšek, - Slabý (46. Zolotuchin). Trenér: František Peřina.

Hlasy trenérů:

Lukáš Růžička (Háje): Hráli jsme dobře, musím kluky pochválit. Mělo to nasazení, snažili jsme se hrát kombinačně. V prvním poločase, kdy měl soupeř ještě hodně sil a byl agresivní, důrazný s vysokým presinkem, jsme měli problémy s rozehrávkou, pak jsme však začali přebírat iniciativu my. Naše iniciativa byla postupem času větší a větší, měli jsme balon pod kontrolou. Vytvářeli jsme si šance, kdy pak bohužel rozhodovaly maličkosti. Většinou špatné zpracování, špatný první dotek s míčem. První část druhé půle jsme byli jednoznačně lepší my, pak už oběma týmům začaly docházet síly, tak to bylo nahoru dolu. Ale bod zasloužený.

František Peřina (Admira B): My jsme tu určitě měli vyhrát, i když jsme přijeli v dost zdecimované sestavě. V podstatě jsme neměli možnost střídat, nakonec do hry musel zasáhnout i manažer klubu. Ukázalo se, že Háje jsou houževnatý tým, kor na zdejší umělce se proti nim špatně hraje. V prvním poločase jsme měli tři gólové šance, které jsme měli proměnit. Kdybychom o poločase vedli o dva či tři góly tak by ten zápas určitě vypadal jinak. Háje hrozily hlavně z protiútoků, které jsme jim my dovolili. Je to škoda, měli jsme tu vyhrát, ale nakonec jsme v poslední minutě ještě byli rádi za bod. Doufám, že se nám do příštího zápasu uzdraví pár hráčů, abychom byli schopní hrát zase tu naší hru.
Nejlepší hráč Hájů: Martin Tlustý.

Nejlepší hráč Admiry B: Jakub Štefan.

Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Daniel Šindelář (Admira B).