O víkendu nás čekalo dvojité střetnutí s týmem z Ďáblic. V sobotu se střetla B-mužstva obou týmů a v neděli nás čekal šlágr A-výběrů.
(1:0)
13.kolo v So 2.11.2019 14:00
Ďáblice UMT.
SK Ďáblice B
Branky SK Ďáblice B: 31.Fyman, 61.(p) Prochazka. Branky FC Háje: 86.Zbořil. Diváci: 30,
Sestava FC Háje: Orlich - Rašplička,Souček(50.Zbořil),Kolek,Skirdov - Uhlíř,Panteleev,Grešnjakov,Lojda - Špinka,Shuyto(73.Feňa)

V sobotu jsme nastoupili na velmi malém hřišti s umělým povrchem. Na utkání se to projevilo velkým množstvím soubojů a velmi nepohlednou hrou obou mančaftů. Důrazné a vyostřené hře nenapomáhal ani velmi špatný výkon sudích. Mnoho situací bylo posouzeno sporně a na hrací ploše tím vznikalo hodně vyostřené prostředí.

První branku jsme inkasovali po diskomunikaci našeho stopera s brankářem. Domácí útočník zmatku využil a bez problému skóroval - 1:0. Věděli jsme, že je soupeř hratelný a v druhém poločase jsme chtěli utkání zvrátit na svou stranu.

Na útočné polovině jsme však bohužel nebyli nebezpeční. Naopak soupeř hrozil z rychlých protiútoků a z dlouhých balónů za obranu. Po jednom takovém pasu vyběhl náš brankář, bohužel domácí útočník byl blíž, míč si chytře posunul a byl faulován - penalta. S přehledem proměněna - 2:0.

Nám už nezbývalo nic jiného než se bezhlavě hnát do útoku. Nákop střídal nákop. Jeden vysoký míč za obranu se setkal s úspěchem. Grešnjakov přistrčil hrudníkem míč na Zbořila, který se z úrovně značky pokutového kopu nemýlil - 2:1. Vstřelená branka nám vlila síly do žil, na obrat už ale bylo pozdě. V závěrečných minutách se do stoprocentní šance sice dostal Grešnjakov, ale jeho střela byla zblokována.

Ztráta bodů mrzí, soupeř byl hratelný. Více ale mrzí dva zranění hráči - Souček a Kolek. Oba za tvrdou hru zaplatili daní vysokou - zraněným kolenem. Přejeme jim brzké uzdravení!