Přední Kopanina - FC Háje JM 5:1 (4:1)

„Kopanino neboj se, máš Salema Hebousse!” Tak fanoušci velebili v závěru zápasu kouče svého týmu. Jeho svěřenci zápas rozhodli už do přestávky čtyřmi přesnými zásahy do sítě bezradných Hájů. Ty si krátce po přestávce připsaly alespoň čestný úspěch. Kopanina tak nezadržitelně míři k přebornickému titulu. Ze tří zbývajících zápasů jí schází jen jediný bodík.
5:1
27.kolo v So 23.5.2015 17:00
Př.Kopanina T
Př. Kopanina

Háje sice začaly otevřeně. Několikrát podnikly nebezpečné útoky, zejména po levé straně, ale centrované míče k úspěchu nevedly. Naopak domácí v 18. minutě hned udeřili. Přímý kop ze třiceti metrů prošel po zemi až na malé vápno, kde stál Melničuk a pohotovou patičkou zasunul míč do sítě - 1:0.

Za pět minut hostům unikl po levé straně Santler a hledal před brankou Pešíra. Míč však prošel k volnému Poláčkovi, který si ho v klidu zpracoval a napálil z malého vápna do hájecké branky podruhé.

Domácí byli na koni a soupeř nevěděl kam dřív skočit. Průšovu tvrdou střelu vyrazil brankář Provazník
na roh. Po něm si domácí vybojovali hned druhý, ale zase bez efektu. V 31. minutě si Průša nasprintoval na kolmou přihrávku za obranu, jeho střelu ještě Provazník vyrazil. Průša však míč ještě stihl na hřišti, odcentroval před branku, Pešírův náběh hosté nezachytili a bylo to 3:0.

Za dvě minuty po akci Poláčka poslal pohotový centr před branku Bláha, u zadní tyče stál úplně volný Průša, který jen kroutil hlavou, když míč trknul místo do sítě jen do břevna. A tak hostům čtvrtý gól na cestu k poločasové přestávce přibalil ve 45. minutě Mikeš.

Úvod druhé půle patřil překvapivě hostům. Dvakrát se v slibné šanci ocitl Grafnetr a ve 49. minutě už zaznamenal četný úspěch Boháč. Pak se ale hra vrátila do starých kolejí.

Pešír poslal zpětnou přihrávku Santlerovi, ten svou křížnou střelu otřel jen o tyč. V 65. minutě předvedli domácí rychlou kombinaci na jeden dotek po ose Pešír - Santler - Les, který hledal na zadní tyči Mikeše, před ním lehce míč zasáhl Provazník a Mikeš už míč mezi tyče usměrnit nedokázal.

Po přihrávce Pešíra šel od půlky sám na branku hostů Santler, ale vybíhajícího Provazníka neprostřelil.
V další šanci selhal střídající Vik. V 80. minutě hosté chybovali v rozehrávce, míč jim sebral Santler, pohotově jej posunul na volného Pešíra a ten už si s nabídnutou šancí lehce poradil - 5:1.

Pak už zněl kopaninským stadionkem oslavný pokřik fanoušků: „Kopanino neboj se, máš Salema Hebousse!”

FC Přední Kopanina - FC Háje 5:1 (4:1)
31. a 80. Pešír, 18. Melničuk, 23. Poláček, 45. Mikeš - 49. Boháč. ŽK: 86. Brož (Háje).
Rozhodčí: Nykl - Tomšů, Rod. Diváků: 95.
Přední Kopanina: Švarc - Tržický, Šihák, Melničuk, Bláha (67. Vik) - Santler (80. Kozlík), Mikeš (86. Jurek), Sýkora (84. J. Fárka), Pešír, Poláček - Průša (59. Les). Trenér: Salem Hebousse.
Háje: Provazník - Vlasák, Krejčí, Dub, Slabý - Boháč (84. Hrůza), Brož, V. Hruška, Bednář, Balík - Grafnetr (63. Rapant). Trenér:Petr Procházka.

Salem Hebousse (Přední Kopanina):
„S prvním poločasem velká spokojenost. Druhý poločas už měl průměrnou úroveň. Máme tři body a víc k tomu nemá smysl říkat.”
Petr Procházka (Háje): „Máme to už poněkolikáté. Máme spoustu zraněných a někteří kluci si asi myslí, že budou hrát, ať už podávají jakékoliv výkony. První poločas podle toho vypadal. Byli jsme bezradní, bez nasazení, u všeho jsme byli druzí. Měli jsme jednu gólovku, kdybysme jí dali, asi by to mohlo být jiné. Na nás stačí jakýkoliv balón do vápna a my jsme schopní z toho dostat gól. Někteří hráči už to asi jen dohrávají.”

Nejlepší hráč Kopaniny: Tomáš Poláček.
Nejlepší hráč Hájů: Michal Balík.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Tomáš Pešír (Přední Kopanina).