Ročník 2003: Ragbyový zápas jsme zvládli výborně

V domácím tvrdém utkání zůstaly všechny body doma.
16.kolo v So 21.4.2018 14:45
Štěrboholy T.
Roudnice nad Labem
Diváci: 45,

V sobotu k nám zamířil soupeř z Roudnice, který si chtěl vzít zpět body, které jsme si na podzim od nich odvezli my. Od prvních minut bylo nasazení hostujících hráčů veliké a každý souboj byl pro naše kluky bolestivý. V první patnáctiminutovce byl soupeř o trochu lepší a to hlavně v silových soubojích. První branku vstřelili hostující hráči po odpískané penaltě, která hodně překvapila všechny přihlížející, vlastně doteď nevíme, za co se vlastně pískalo. Střelec penalty se nemýlil a bylo to 0-1. Obdržená branka nás vyhecovala k větší aktivitě a najednou jsme v osobních soubojích byli hostujícím zdatným soupeřem.

V devatenácté minutě si náš hráč našlápl, na vlastní půlce přešel dva borce z Roudnice a parádní střelou z třiceti metrů nedal brankáři vůbec žádnou šanci 1-1. Od tohoto okamžiku jsme postupně začali přebírat otěže utkání my a do konce poločasu jsme měli ještě pár příležitostí vstřelit branku, bohužel finálové řešení nebylo z naší strany povedené. Do druhé půle jsme vstoupili výborně a ve 38 minutě po dobrém centru a chybě hostujícího gólmana jsme následnou dorážkou šli do vedení 2-1. Pak soupeř dost přitvrdil a spousta dohraných soubojů byla za hranicí pravidel, na což doplatili Roudničtí celkem třemi žlutými kartami / my pouze jednu /. Navíc v padesáté minutě tahal hostující obránce ve vápně našeho hráče za ruku a následnou penaltu náš brankář nekompromisně proměnil na konečných 3-1.

Hodnocení: RUGBY, rugby a zase rugby, aspoň tak to chvílemi vypadalo na hřišti, ale i v hledišti. Jen zázrakem nedohráli pouze dva naši borci, kdy toho druhého soupeř doslova přepůlil. Tvrdá hra ano, ale lokty v obličejích v zádech a různé háčky při každém souboji ne. Veliká pochvala pro naše kluky, že se s tím dokázali popasovat a nenechali se strhnout k nějakým záludnostem. První půle byla vyrovnaná a silově hrající soupeř nám byl zdatným protivníkem. Ve druhém poločase soupeř postupně fyzicky odpadal a my jsme se začali prosazovat v osobních soubojích i v kombinaci. Zasloužená výhra a doufejme, že ti co nedohráli, budou brzo v pořádku.

Sestava: Richard Krysta, Alim Mukhamedov, Lukáš Novotný, Sendi Murk, Vojta Uhlíř, Míša Pokorný, Pavel Chromec, Dan Pechanec, Péťa Müller, Péťa Mašek, Ráďa Kostka, Honza Schöbl, Ali Abdullah, Kryštof Kepka, David Truong , Dan Lacko