Ročník 2003: Vítězná série pokračuje

V zápase se Stodůlky jsme chtěli protáhnout naší vítěznou šňůru na 4 zápasy v řadě.
2:3
(0:2)
17.kolo v So 13.5.2017 13:00
Stodůlky T.
Stodůlky

Zápas se hrál na přírodní trávě, na kterou nejsou naši hráči zrovna moc zvyklí. Soupeř měl výškovou převahu, ale v první půli jsme tempo hry udávali my. Hned od začátku jsme se dobrou svižnou hrou usídlili na soupeřově půlce a bylo jen otázkou času, kdy se nám povede vstřelit první gól. Šancí jsme na to měli hodně, ale řešení tutových šancí bylo naše nejslabší místo. Po neustálém tlaku jsme se konečně dočkali až po třiceti minutách hry, kdy jsme poprvé nevymýšleli nic komplikovaného a pouze jsme vystřelili na bránu a bylo to 0-1. Tato branka nás nakopla a za další tři minuty náš útočník dohrával souboj ve vápně a domácí gólman zazmatkoval a bylo to 0-2. Do konce poločasu jsme měli ještě jednu šanci, ale skóre se již neměnilo.

Do druhé půle jsme šli s cílem rozhodnout zápas třetím gólem, místo toho jsme si vlastní chybou hned po pár minutách hry zkomplikovali jasně vyhraný zápas 1-2. Po obdržené brance byla vidět na hráčích mírná nervozita, která se bohužel projevila po dalších deseti minutách, kdy jsme v křídelním prostoru nedokázali ubránit soupeře a ten naservíroval balón do malého vápna a ze skrumáže domácí vyrovnali 2-2. V této fázi hry to bylo o tom, kdo třetím gólem urve vítězství pro sebe. Naštěstí se opakovala situace, jako při našem druhém gólu – náš útočník svým výborným presinkem donutil stopera a brankáře k chybě a pohodlně míč vypíchl a dovezl do branky 2-3.

Hodnocení: První poločas jsme soupeře moc za půlku nepustili, ale sami jsme z toho vytěžili pouze dva góly, když naše středová řada vybojovala spoustu balónů a i je dobře posouvala na hrot, tak ve vápně jsme řešili vše naopak – když mám střílet tak přihrávám a naopak když mám balón dát lépe postavenému spoluhráči, tak střílím. Díky naší špatné produktivitě skončil poločas pouze 0-2. Do druhé půlky jsme šli s cílem nepustit soupeře do hry kontaktním gólem, naopak jsme chtěli přidat třetí rozhodující branku.

Zbytečně jsme si zápas zkomplikovali a na konci nás stálo hodně sil, abychom utkání otočili ve vlastní prospěch. Je vidět že kluci ještě potřebují nabrat nějaké zkušenosti, aby takový vývoj zápasu dokázali s přehledem dotáhnout do konce. S předvedenou hrou jsme byli celkem spokojeni, až na to řešení gólových situací.

Sestava: Pavel Chromec, Dan Lacko, Míša Pokorný, Kryštof Kepka, Ríša Krysta, Lukáš Novotný, Filip Lauber, Alex Velyhan, Alim Mukhamedov, Dan Pechanec, Péťa Charvát, Kuba Benda, Péťa Mašek, Ondra Michálek, Lukáš Malec, Petr Charvát.