Starší žáci B (2010)

Ročník 2004: Těžký zápas v Roudnici nad Labem

Ročník 2004: Těžký zápas v Roudnici nad Labem
V neděli jsme nastoupili ke třetímu kolu divize na hřišti Roudnice nad Labem.
6:0
(3:0)
5.kolo v Ne 10.9.2017 12:00
Pod Lipou 297 - T.
Roudnice nad Labem
FC Háje
Diváci: 50,

Komentář

Třetí zápas, druhý venku, po snovém začátku, kdy jsme během pěti minut nepustili soupeře téměř z půlky a měli tři ložené šance, jsme opět inkasovali z protiútoku, hned poté jsme mohli opět vyrovnat, ale zkrátka, kde nic, tu nic a branku nedáme, schází nám důraz v brankovišti a lepší orientace. 

Druhá branka, co k ní říci, při pohledu na urostlého protivníka, zněl úkol jasné, první hráč jde do těla a druhý ho má odzbrojit, v praxi = Kubík dobře vytlačí hráče, Turbič místo pomoci, ale jde na post stopera, protivník se zbaví silou Kuby a dává přihrávku přízemní střílenou přihrávku skrz celé malé vápno, kde jsme se dobře vrátili a byli v přesile 9 ku 5-ti, a přesto se soupeř na dvakrát dostane k dorážce, tohle je nekoncentrovanost. 

Třetí branka, opět rychlý kontr, do otevřené obrany, ano chceme hrát útočný fotbal, ale ne chaos a bez-myšlenkové běhání nahoru a dolů, fyzicky to není ani možné, dělat sprinty 30 metrů tam a zpět, několikrát během krátké doby. Od toho má každý svou roli a měl by ji v daném zápase plnit a odvést na maximum, do dalšího zápasu můžeme počítat se změnou. Hráči, co neplní taktické pokyny, neodvádějí pro tým 100 % v zápase budou sedět, není to první zápas, nemusí se povést utkání, to se stane mnohokrát, ale když se nedaří, tak tam musí být srdce bojovníka, který nevypustí jediný souboj, musí to jiskřit, rvát se o každý kousek, nejen dělat, že něco dělám. 

Plus ze zápasu, převaha v začátcích poločasu, mínus koncovka, chybí tam doplnění a dravost, zde můžeme litovat zranění Toma, mínus obrana = není problém obránců či brankáře, je to hrou celého mužstva = zvláště středových hráčů, kteří nechávají otevřený prostor pro kombinaci soupeře. Někteří musí zabrat, víme, co bychom chtěli hrát, ale trápí nás koncentrace na utkání, kdy před zápasem jsme myšlenkami jinde než na hřišti. 

To samé platí i o druhém poločase, po prostřídání, jsme si řekli, jak a co budeme hrát, uběhne pět minut a opět po špatné přihrávce na střed od stopera namažeme nejsilnějšímu protihráči, kdy sice proběhne komunikace, mezi Bukem a Lukym, ale zde měl hrát stoper první míč, David tam byl o sekundu později, bral i útočníka, žlutá karta a oslabení, ve kterém jsme byli opět nebezpečnější i v deseti, ale nepohlídali jsme si záda a soupeř utekl. Celkově během zápasu šli útočníci Roudnice cca 20* sami na bránu, to je nepřístupné, nezbývá než si situace vysvětlit, aby to hráči pochopili a některé hráče vyměnit. 

Sestava: Luky (36. David) = Turbič - Mára – Kubík (60. Ruby) - Franta = Voty (55. Nosíno) - Vili (36. Luky) = Lego (35. Maty) - Hajnej (35. Jura) - Týnka (58. Johny) = Alexis (61. Juny)

Fotogalerie: https://www.facebook.com/pg/FC.Haje04.mujmail.cz/photos/?tab=album&album_id=1650955181583919


neděle 10.9.2017 | Peter Bíro | Přečteno: 2756

Další články