Ročník 2005: Hájecký bambus potřebuje čas

Čínskému bambusu trvá 5 let po zasazení semínka, než bambus vyroste na povrchu. Prvně se totiž usazují kořeny v zemi, připravují se základy, aby poté mohl vyrůst do velké výšky, až 25 metrů. Růst tak nemusí být na první pohled patrný, ale stále probíhá a chce to jen správný čas a trpělivost, kdy vyroste ze země.
6.kolo v So 16.9.2017 11:15
Braník T.
Braník

Kluci 2005 odehráli proti Braníku třetí ligový zápas. A proč se na začátku rozepisuji o bambusu? Rosteme, je to vidět už i navenek, ještě však potřebujeme trochu času. Více se rozepíšu o tom, co jde právě do hloubky a nemusí být tolik vidět.

V zápase byly výrazným faktorem dvě věci: malá střelba a malá sebedůvěra. Střelbu můžete natrénovat v rámci tréninku. Pod tlakem, bez tlaku, více si povídat o tom, že je vhodné střílet z větší vzdálenosti. Při povídání a vnímání sebedůvěry je zapotřebí jít více do hloubky. Něco jsme v kabině učinili a věřím, že potřebuje čas na zakořenění, abychom si více věřili. Odhalili jsme strachy a jdeme s nimi pracovat.

V zápase s Braníkem byly dílčí věci vidět. Zaprvé, kluci více říkají svůj názor. Vědí, že pracujeme ve vzájemném respektu a nemají ostych říct, co si myslí. Ukázkou může být, kdy jsem mluvil z mého pohledu o nesmyslné velikosti hřiště (také, abych viděl, jak na to kluci zareagují, jaká bude odezva a abych je v tom popíchl). Reakce kluků byla: „Trenére, nám to přišlo fajn, měli jsme na to více prostoru a díky tomu jsme si vyzkoušeli nové rozestavení, které se nám líbí.“ Začínají věci řešit, hledat výhody, což nás těší. Soustředění bylo hodně o komunikaci, o získávání zpětné vazby a otevírání kluků. A hájecký bambus se usazuje, byť není na první pohled viditelný.

Vzhledem k velikosti hřiště jsme uzpůsobili rozestavení na 3-3-1, se silným Mikym či Alexem na středu. Bylo třeba jít postupně a 2-4-1 se pro toto hřiště nehodilo tolik. Kluci si s tím poradili poměrně rychle, až na rozehrávku od soupeřovi brány, protože tam jsme chtěli vyvinout maximální tlak, ale zapomínali jsme se posouvat. Ale na to, že jsme to hráli poprvé, to bylo fajn 😊.

Zápas byl více o delších přihrávkách, vzhledem k volnému prostoru, kombinace nebylo tolik, protože kluci měli na vše více času. Do vyložených šancí jsme se začali dostávat od druhé třetiny. A měli jsme jich více, než soupeř, prvního ligového gólu jsme se však ani v tomto zápase nedočkali. I soupeř měl hodně šancí a všichni brankáři (včetně branického) zachytali velmi dobré utkání, ve kterém o výhře domácích rozhodly detaily.

Kluky můžeme více pochválit, je tam prostor pro zlepšení zejména v nabídce, což jsme si ukazovali na pondělním tréninku, a ještě ukazovat budeme. Zapálenost a bojovnost, nasazení, bylo u kluků na 100%. A to si přenáší i do tréninků, jsou v laufu a když v tom vydrží, první góly, první radosti a třeba i první výhra na sebe nenechají dlouho čekat.

Hájecký bambus stále roste, principy a návyky, stejně jako fotbalové dovednosti se zakořeňují. Teď si jen počkáme, kdy se vydere i na povrch.

Silným momentem pro mě byl konec utkání. Oba týmy předvedly plné nasazení a dočkaly se potlesku od fanoušků. Fanoušci se dožadovali plácnutí. A to silné na tom bylo to, že si fanoušci Braníku plácli nejen se svými syny, ale i s našimi borci a stejně tomu bylo i naopak. Za to všem patří díky. Všichni si tak užili krásné dvě hodiny.

Zápasu se zúčastnili: Tom Pokorný, Honza Maršák, Adam Lelkes, Šíma Černý, Miky Konečný, Šimon Větrovec, Kuba Danda, Vašek Schrojf, Luky Veselý, Alex Klymskyj, Domča Mareš, Dymo Nykyforuk, Tom Kolář

sobota 16.9.2017 | Otmar Mansour | Přečteno: 2259