Ročník 2005: První třetina ukázala naši sílu

V dalším ligovém kole jsme zavítali až na Ruzyň, kde nás čekala silná Dukla Praha.
14:2
(8:1)
13.kolo v So 4.11.2017 10:15
Ruzyně
Dukla
Branky FC Háje: 12. Klymskyj, 50. Nykyforuk. Diváci: 67,

Studená sobota nasvědčovala k těžkému boji s vedoucím týmem naší skupiny. V odehraných zápasech jsme si vyzkoušeli, že dokážeme hrát vyrovnaně s každým týmem, důležité je začít utkání sebevědomě a s chutí.

To se nám povedlo a není čemu divit, neboť začátky zápasů máme konstantně velmi dobré, jen nám chybí více vstřelených branek z vytvořených šancí. Na Dukle jsme po začátku mohli vést klidně 2:0, šance jsme bohužel neproměnili. Ujala se až další šance, kdy Alex krásnou střelou otevřel skóre tohoto zápasu, do té doby jsme byli aktivnějšími a soupeře jsme k žádné šanci nepustili. Po vstřelené brance jsme však ztratili soustředěnost a obezřetnost a Dukla během minuty srovnala na 1:1. Poté jsme inkasovali ještě dvě jednoduché branky, ale i tak, jsme odehráli hlavně v obraně výbornou třetinu.

Ve druhé jsme na tento výkon chtěli navázat. Vše ale rozbourala inkasovaná branka hned po minutě hry a nás to položilo. Ve dvou minulých zápasech jsme měli vždy jednu třetinu, kdy jsme přestali úplně hrát a nechali soupeře střílet jednoduché branky. Tento zápas nebyl výjimkou, převážně se nám to stává ve 2. či 3. třetině, do té doby hrajeme vždy vyrovnaný zápas. Je to velká škoda, neboť minimálně 60-70 minut hrajeme vyrovnaně se šancí na vítězství.

Dukla dokázala využít většinu našich jednoduchých ztrát a také si více věřila na balónu. Kombinačně jsme dnes jasně nestačili, pozitivem jsou však některé akce, hlavně ze 3. třetiny, kdy jsme si věřili, dali si s míčem více doteků a také ukázali moc hezké narážečky. Ke konci zápasu se nám také dařilo získávat míče po rozehrávce Dukly od brány, vysokým napadáním jsme vybojovali balón a vytvořili si šanci. Je znát, že máme tréninky na umělé trávě a těžko se srovnáváme s trávou přírodní.. Avšak soupeř hrál na stejném povrchu, jen se s ním dokázal vypořádat lépe.

Dnes rozhodla 2. třetina. V 1. a 3. třetině jsme předvedli sympatický výkon na kterém budeme stavět do dalších zápasů.

Zápasu se zúčastnili: Černý, Danda, Francl, Klymskyj, Konečný, Kolář, Lelkes, Maršák, Nykyforuk, Pokorný, Prachař, Šťastný, Větrovec.