Ročník 2005: V mrazivém počasí s Jabloncem

V neděli jsme odehráli v mrazivém počasí utkání s ligovým Jabloncem. Bez kapitána a zástupců týmu byla přidělena páska Adamovi. Na vyrovnanou první třetinu jsme nedokázali dále navázat.
3:10
(2:3)
15.kolo v Ne 18.3.2018 15:00
Háje UMT
Jablonec
Diváci: 67,

Do zápasu s Jabloncem jsme vstoupili velmi aktivně a ujali se vedení. V první třetině soupeř otočil stav, který jsme dokázali korigovat a po první části byl stav 3:2 pro Jablonec. Ve druhé a třetí třetině klukům docházely síly, jak fyzické, tak částečně i psychické, byť snaha a nasazení bylo na vysoké úrovni. Je třeba ocenit, že pro kluky ani naše, ani jablonecké, že kluci zápas v takovém počasí odehráli.

Co se týče pozápasového hodnocení, kluci ho hodnotili podobně. 1. třetina se jim hodně líbila, v druhé přišlo polevení a ve třetí oproti druhé došlo ke zlepšení. Zápas se jim ale líbil, jsou rádi, že hrají proti týmům, jako je Jablonec, říkali, že je to baví více, než když hrají proti „slabším“ týmům.

Z trenérského úhlu bylo k vidění mnoho pozitivních situací, návraty záložníků do obranné fáze, soubojovost, nasazení. Co se týče věcí, na kterých chceme a budeme pracovat, je zejména výstavba útoku. K tomu je zapotřebí vyšší tréninková účast, která v únoru a v březnu byla velmi proměnlivá, z důvodu hor a nemocí. Zakládání útočné fáze je pro nás těžší zejména při zápasech se soupeřem vyšší intenzity hraní a souvisí s pohybem bez míče.

V šatně jsem vzpomínal na to, že před rokem jsme odehráli zápas proti Vltavínu, kde jsme neodehráli z naší strany povedené utkání. 10 měsíců na to se postavíme proti takovému soupeři a jsme schopni odehrát velmi slušné utkání ve vyšší intenzitě. Za to patří klukům dík, jak makají. Trpělivě si budeme hrát a ladit další věci. Snad už při vyšších teplotách.

Děkujeme Mikymu, že za nás při větším počtu absencí odehrál zápas. Nyní už je hráčem Slavie a přejeme mu mnoho úspěchů a ať se mu daří. Jsme rádi za každého námi vychovaného hráče do ligového klubu. Hodně štěstí.

Zápasu se zúčastnili: Tom Pokorný, Vašek Schrojf, Adam Lelkes, Dymo Nykyforuk, Šíma Černý, Luky Veselý, David Andronikov, Denys Kovbel, Miky Konečný, Tom Kolář, Fíla Šťastný, Jára Zahálka.