Ročník 2006: Domácí vítězství nad ČAFC

Sobotní odpoledne nám přichystalo krásné počasí, které využili fotbalisté ročníku 2006 k předvedení svého fotbalového umu. Své snažení přetavili ve vítězství 12:0.
15.kolo v So 29.4.2017 12:00
Schulhoffova UMT
ČAFC

Zápas měl konzistentní vývoj bez jakýchkoliv zvratů, o čemž hovoří i poločasový výsledek 5:0. Většinu utkání strávili hráči Hájů na polovině soupeře, přičemž hráči ČAFC hrozili pouze z nahodilých protiútoků, které fotbalisté Hájů soupeři nabídli vždy jen jejich nedůsledností.

Po zápase jsme se zeptali na pár otázek jednoho z hráčů Hájů, Daniela Holého.

Redaktor: V posledních zápasech Vás trenéři stavěli do brány. Dnes jste měl příležitost ukázat se divákům v poli. Jak hodnotíte tuto změnu?

Daniel: Těžká otázka. Po dlouhé době jsem si mohl zahrát i v poli. Byla to příjemná změna. Po zápase jsem více unaven. Více se musím v tréninku zaměřit na kondici.

Redaktor: Zápas se odehrával převážně na soupeřově polovině. Čekali jste od soupeře takovýto defenzivní blok, který se těžko překonával?

Daniel: Ne, tento defenzivní blok jsme neočekávali, ale věděli jsme, že bude padat více gólů. Čekali jsme, že jejich brankář to bude nakopávat horem rovnou na útočníky. Jejich defenzivní blok se nám dařilo překonávat hlavně přihrávkami.

Redaktor: Se soupeřem se již pravidelně utkáváte v několika soutěžích. Překvapil Vás dnes soupeř něčím?

Daniel: Překvapilo mě, že soupeř jen párkrát vystřelil a nedal nám žádný gól. To jsem nečekal.

Redaktor: V druhé půli se v bráně vystřídal Eneko s Vojtou. Vojta z pozice brankáře předvedl několik krásných kolmých přihrávek, na které soupeř nestačil reagovat a padlo z nich i několik gólů. Připravujete se na takovéto varianty rozehrávky i na trénincích?

Daniel: Máme připravené varianty přihrávek při rozehrávce. Tuto variantu přímo moc nezkoušíme, ale mám radost, že nám to takto fungovalo.

Redaktor: Pojďme se podívat i na hru soupeře. Golman Hájů si po zápase postěžoval, že na něj nešla ani jedna pořádná střela, ale jen nějaké „Šudly“. V zápase jsme však viděli, že oba soupeři si nic nedarovali a šli si hodně do těla. Jak byste Vy hodnotil hru soupeře jeden na jednoho?

Daniel: Někteří hráči soupeře byli v soubojích hodně tvrdí. Já osobně jsem se přizpůsobil jejich hře a taky jsem se snažil být tvrdší jako oni.

Redaktor: Občas bylo vidět, že společně se soupeřem vytváříte na hřišti „chumel“. Je těžké se se soupeřem nestahovat do chumlů před bránu, kde se pak vytváří neprůstřelný „štít“?

Daniel: Není to těžké. Když si toho někdo z nás všimne a řekne to, aby jsme se roztáhli, tak to pro nás bude snažší. V tomhle zápase jsme si to ale neřekli.

A jak hodnotí zápas jeden z trenérů Hájů?

Trenér: No tak určitě, zápas nás zastihl v dobré formě, ze které jsme se snažili vytěžit co nejvíce. Kluci už po zimě nabrali kondičku a zápas odmakali až do konce. Je škoda, že se po pár vstřelených gólech nechali uspokojit s výsledkem a nepředváděli větší hlad po gólech. Zápas by tak mohl určitě skončit i větším rozdílem.

sobota 29.4.2017 | Martin Holý | Přečteno: 2387