Ročník 2006: První vítězství

Další domácí utkání v rámci žákovské divize čekalo na kluky v sobotu. Tentokrát se v areálu Nad Přehradou představil soupeř z Litvínova, který přijížděl ve výborné formě. Poslední dvě utkání vyhrál s celkovým skóre 10:3 a tak jsme věděli, že se musíme mít, zejména v obraně, na pozoru.
4:3
(3:1)
7.kolo v So 21.9.2019 13:00
Nad Přehradou T.
Litvínov
Diváci: 100,

Podobně jako s Cidlinou jsme do utkání vstoupili velice aktivně. Kluci hráli důrazně, dobře si nabírali soupeře a aktivně se zapojovali do útoku. Gól tak na sebe nenechal čekat dlouho. Už po pěti minutách hry se po krásné patičce dostal k míči Veselý, jehož průnikovka našla Švedu a ten se v zakončení nemýlil.

Tempo hry jsme tak od začátku udávali my. Oproti předchozím utkáním se klukům dařilo hrát velice rychle od nohy a i díky tomu jsme několikrát zahrozili z křídelních prostor. Šveda i z druhé strany hrající Zlatuška si skvěle vytvářeli prostor a svou nabídkou se několikrát dostali do zajímavých šancí, žádná z nich však brankou neskončila.

Další branka přišla v devatenácté minutě, tentokrát však z kopaček soupeře. V zápase první nezachycený náběh a lehké zaváhání Petráka při výběhu dovolilo snížení na 1:1.

Branka náš herní výkon trošku zchladila a tak chvilku trvalo, než jsme se znovu dostali do hry. Naštěstí se kluci nesložili kompletně a krátký výpadek rychle vyprchal.

Ve 32. minutě jsme se tak mohli opět radovat. Tentokrát se dostal do úniku Slavík a ten nás vrátil do vedení.

Vynikající poločas ještě těsně před poločasovým hvizdem korunoval Zlatuška, když se mu po několika fantastických nábězích podařilo jeden z nich dotáhnout až do brankového konce.

Poločasové vedení 3:1 bylo zasloužené. Kluci makali, nedali soupeři ani metr zadarmo a proto byl výsledek takový, jaký byl.

Druhou polovinu utkání jsme zase začali s míčem na kopačkách my, nicméně bylo na některých hráčích vidět lehké polevení a to soupeři dovolilo několikrát ohrozit Petráka, který však výbornými zákroky mužstvo podržel.

Kluci si i přes postupně navyšující se tlak soupeře vytvořili několik zajímavých příležitostí. V 64. minutě vyšla jedna z nich bezchybně. Slavík si všiml vyběhnutého brankáře hostí a krásným lobem navýšil naše vedení.

Bohužel se za necelé dvě minuty po nešťastném odkopu Kubánka ocitl míč za Petrákem a tak soupeř snížil na rozdíl dvou branek.

Od této akce jsme se trošku nešťastně zatáhli a přestali jsme ovládat zápas. Soupeř všechny akce řešil přes velice šikovného obránce ročníku 2007, který vyvážel míče ze středu obrany a posléze je rozdával dál nebo sám zakončoval. Nám se jeho výjezdy chytat příliš nedařilo a tak vstoupil do hry opět Petrák, který několika zákroky stále držel dvoubrankové vedení.

Soupeř ze svého tlaku přece jen udeřil. Dvě minuty před koncem Petrák těžkou střelu vyrazil pouze na tyč a od té se míč odrazil do sítě.

Chvíli na to mohl z protiútoku opět navýšit vedení Veselý, ten ale mířil vysoko nad.

Už to vypadalo, že se kluci budou moct radovat, jenže v nastavení přišla velice povedená střela soupeře zpoza vápna. V naší brance však stál Petrák a míč skvělým reflexivním zákrokem vyrazil na roh a i ten jsme dokázali odvrátit.

Všem se po hvizdu rozhodčího ulevilo. První vítězství je naše!

Nutno říct, že jde hlavně o vítězství zasloužené. Kluci od začátku až do konce plnili taktické pokyny, hráli velice důrazně a účelně, čímž si vytvořili spoustu šancí a zároveň jich nespočet soupeři zabránili. Kluci si tak dokráčeli k premiérové výhře v divizi a já doufám, že další na sebe nenechají čekat.

Obrovská pochvala patří také rodičům, kteří kluky povzbuzovali do nejposlednější minuty a i díky nim kluci zvládli zápas v obrovském vypětí sil uhrát.

Věřím, že pokud dokážeme navázat na poslední dva výborné výkony, můžeme se radovat i příští sobotu v Chomutově.