Minulý víkend jsme změřili síly s Kladnem, které také hraje ligu žáků jako my, jen jinou skupinu.
v So 17.2.2018 11:45
Kladno UMT
Kladno
Diváci: 20,

V zápase nám chyběli někteří stabilní hráči, takže dostali šanci i kluci, kteří v lize na podzim tolik nenastupovali a měli tedy možnost se ukázat proti velmi kvalitnímu soupeři. S Kladnem jsme se domluvili, že si zahrajeme podle ligových pravidel žáků, tudíž nás čekala porce 3x30 minut. Úvod utkání byl velmi opatrný, obě mužstva byla nervózní na míči, u nás byla znát ještě nerozehranost po jarních prázdninách.

První dvě třetiny byly celkem vyrovnané. Je nutno říci, že soupeř byl daleko více na balónu a my jsme byli nebezpeční hlavně z brejků. Po dvou třetinách byl stav vyrovnaný 2:2. Utkání rozhodla třetí třetina, kde jsme obdržely pár jednoduchých branek za sebou a také nám začali docházet síly.

Toto přátelské utkání jsme odehráli primárně proto, aby nám ukázalo na čem je třeba ještě zapracovat před začátkem jarní části. Potřebujeme určitě posílit fyzickou výdrž, abychom zvládali i třetí třetinu, kde se bude většinou "lámat chleba". Pohyb bez míče a větší odskočení do volných prostorů, někdy nám trvá moc dlouho, než si do volného prostoru naběhneme. Alfou a omegou v ligových utkání bude hra tělem a celkově důraz v soubojích. Kluci umí přitvrdit, ale většinou s tím začínají až v půlce zápasu, budeme pracovat na tom, abychom to zvládali už od úvodního hvizdu.

Máme dva týdny do soutěže, čekají na teď ještě tři přípravná utkání, kde se budeme chtít naladit na úvodní kolo v Litoměřicích. Držte nám palce.

Zápasu se zúčastnili: Domša, Goikoetxea, Hadraba, Holý, Klikar, Kubánek, Limberg Málek, Pechanec, Šilhánek, Trnka, Zlatuška.