Mladší žáci B (2012)

Ročník 2009: Pánové, vy tam jen stínujete

Velmi pěknou fotbalovou podívanou jsme si mohli užít v neděli v areálu Nad Přehradou.
3.kolo v Ne 6.9.2020 17:00
Nad Přehradou T.
SK Viktoria Žižkov

Do ligové soutěže jsme z přípravkové kategorie skočili opravdu po hlavě. První domácí soupeř - FA Povltavská, následoval výjezd do Jablonce, teď o víkendu Viktorka Žižkov a už vyhlížíme další výjezd tentokrát do Liberce. Všichni naši soupeři jsou kvalitní výběrové kluby, za které hrají ti nejlepší z jejich spádové oblasti, zatímco naše sestava je převážně námi odchovaná, a přesto bojuje více než statečně, na což jsme patřičně hrdí.

Důkazem naší touhy vyhrát projevené důraznou útočnou hrou byl jistě i citát trenéra soupeře v titulku tohoto článku. Druhé poloviny prvních dvou třetin se totiž udály převážně v naší režii a soupeře se nám podařilo i na dlouhé minuty zatlačit na jejich obranou polovinu. Mrzet snad může jen velký počet gólových příležitostí, které zatím nedokážeme v klidu chladnokrevně proměňovat.

Náš trenérský tým se shodl na tom, že šlo oboustranně o velmi pohledný a extrémně intenzivní zápas, který prakticky neměl vlažnější okamžiky a odehrával se ve stylu sprint na jednu stranu - sprint na druhou stranu. Kromě vysokého tempa jsme mohli vidět i velké množství tvrdých soubojů, žádný z nich však nebyl nečestný či zákeřný. O tom, že s kondicí na tom zase až tak špatně nejsme jistě může svědčit i to, že po závěrečném hvizdu na hřiště vyčerpáním zalehlo více hráčů soupeře než našich.

Kromě skvělého nasazení našich borců jsme mohli vidět i mnoho pohledných kombinačních akcí i technických individuálních dovedností. Hlavně proto mě osobně mrzí krutost výsledku. Soupeř si výhru zasloužil, ale vyrovnanější výsledek by průběhu utkání odpovídal více. Čas však nevrátíme, a proto musíme doufat, že se na nás štěstí usměje příště. Třeba hned v neděli proti Liberci.

neděle 6.9.2020 | Mikuláš Zbořil | Přečteno: 1507