Sokol Řepy - FC Háje JM "B" 0:4 (0:2)

V neděli odpoledne jsme sehráli zápas 18. kola na hřišti vzdálených Řep, s týmem místního Sokola. Přestože domácí jsou v soutěži nováčkem, po podzimní části skončili na druhém místě. V jarních zápasech se jim již tak nedařilo a tabulkou klesají. Přesto jsme věděli, že zápas nebude lehký. Na podzim jsme prohráli 1:2, takže jsme měli soupeři co vracet.
0:4
(0:2)
18.kolo v Ne 19.4.2015 17:00
Řepy T
Řepy
Branky FC Háje: 17.,33.,75. Malý, 86. Pánek. Diváci: 0,
Sestava FC Háje: Voska Štípek,Sojka,Nezbeda,Pravenec Hönig,Hovorka(60.Pánek),Rapant,Hančl(85.Dvořák Vl.) Malý, Novák Jan

Sokol Řepy - FC Háje JM „B“

0 : 4 ( 0 : 2 )

Hráno : 19.4. 16:30 Řepy - tráva

Rozhodčí : Matouš – Novotný,Vítek

Stejně jako v předcházejícím venkovním zápase jsme měli k dispozici jen malý počet hráčů. Opět se hrály zápasy mužských týmů ve stejnou dobu. Proto jsme opět povolali dorostence. Tentokrát to byli Nezbeda, Novák a Černý. Na zápas se mělo dostavit 12 hráčů do pole. Dopoledne se Černý pro zranění omluvil, proto jsme na poslední chvíli oslovili Pánka, který doléčoval zranění. Na zápas dorazilo 11 hráčů, Matěj Grebeň se z neznámých důvodů neobjevil. Takže jsme měli jednoho hráče na lavičce a pro případ nečekané situace byl ještě připraven do hry zasáhnout trenér Dvořák. Domácí tým se skládal většinou ze starších hráčů, kteří nedostatek rychlosti nahrazují důrazem a zkušeností. Na lavičce domácích se znovu po půl roce objevil trenér Šturma.

Zápas jsme začali s velkým elánem. V 5. minutě poslal přihrávku do vápna Rapant a brankář kryl Hančlovu střelu. V 17. začal svůj gólový festival Malý. Po pravé straně utekl obránci a z velkého úhlu prudkou ranou trefil prostor mezi brankářem a tyčí 0:1. O minutu později další Malého střelu brankář v pádu vykopl. 21. zahrozili domácí. Po špatně zahráném ofsajd systému přestala naše obrana hrát a domácí útočník vystřelil k tyči, Voska byl přpraven a střelu chytil. V 33. minutě vyběhl brankář do prostoru mezi šestnácku a postranní čáru. Novák na něj vyrazil, brankář se chtěl co nejrychleji zbavit míče, a proto ho přihral na hranici vápna stoperovi. Jeho úmysl vystihl Malý, stopera obehrál a do prázdné brány dal na 0:2. Ve 35 mohli domácí snížit. Po zahrání trestného kopu z poloviny hřiště hlavičkoval na zadní tyči jeden z domácích. Voska byl již překonán, ale na brankové čáře za něj zaskočil Nezbeda a míč odkopl do bezpečí. V 42. opět po trestném kopu následovala hlavička z větší vzdalenosti, kterou Voska vyrazil. V prvním poločase jsme byli techničtějším mužstvem a po zásluze vedli. Domácí nás předčili v důrazu. Když jsme se jim v tom chtěli vyrovnat tak jsme falouvali a z toho pramenila řada nebezpečných situací před naší brankou. V 53. minutě se mohl mezi střelce zapsat Rapant. Rozehrával rohový kop a prudký míč nasměroval přímo do branky. Bohužel jeho pokus skončil těsně za tyčkou.

V 58 minutě měl soupeř šanci. Jak jinak než z trestného kopu. Nebezpečnou střelu z cca 17 ti metrů vyrazil Voska nad branku. V 69. zahrozili domácí, když po centru a prohraném souboji prodloužil domácí hráč hlavou do vápna. Následná střela skončila těsně vedle branky. V 75. minutě dokončil Malý svoje střelecké představení. Pánek z poloviny hřiště poslal pas na rozběhnutého Hančla, který míč zatáhl k rohovému praporku. Na desitce čekali Pánek a Malý, ale Hančl si vybral Nováka, který z hranice vápna vypustil prudkou střelu. Domácí brankář po ní bezmocně skočil, ale míč nezasáhl. Bohužel balón trefil tyčku o níž se odrazil přímo k volnému Malému. Pro něj již nebyl problém tři metry před brankou dopravit míč do sítě 0:3. V následující době domácí ještě několikrát zahrozili ze standartek, ale žádná jejich možnost nebyla opravdu nebezpečná. V 86. minutě se prosadil rekonvalescent Pánek. Ze vzdálenosti více než 25 metrů napřáhl a jeho střela skončila vedle tyče za zády bezmocného brankáře 0:4.

V 87. kryl Voska nebezpečnou střelu z úhlu. Utkání jsme vyhráli zaslouženě, i když výsledek je pro domácí příliš krutý. Domácím jsme splatili i s úroky podzimní porážku a získali ztracené body.

Příští zápas hrajeme v neděli 26.4 od 17 hodin s Ďáblicemi „B“. Diváci jistě budou zvědaví, jak obstojí naše mladé mužstvo proti ligovým borcům Hunalovi, Maškovi a dalším známým hráčům – Jánošovi nebo Hrdličkovi. Součástí hostujícího týmu je i několik futsalových reprezentantů. Na podzim nám ďábličtí nastříleli 11 branek. Jsme přesvědčeni, že historie se opakovat nebude !!!