Starší žáci B - Sokol Stodůlky

Zasloužená výhra v domácím zápase se soupeřem, který se nám posmíval od začátku utkání.
2:1
6.kolo v Ne 16.10.2016 14:15
Háje UMT
Stodůlky
Diváci: 0,

Již při nástupu obou mužstev na trávník bylo slyšet z úst soupeře nevybíravé poznámky na naše hráče, typu: Mateřská školka, nebo to zas uslyšíme ten váš blbý pokřik Háááje atd. Naštěstí na trávníku jsme měli navrch my. Ve 4 minutě jsme zahrávali pokutový kop, po akci našeho útočníka, který se nenechal odstrčit od balonu a obránce hostů na něm doslova visel – zrovna tento hoch byl jeden z těch, který měl před zápasem plnou pusu různých poznámek 1-0. Do poločasu jsme udělali jednu z mála chyb, kterou soupeř potrestal v 11 minutě. Nedokázali jsme zastavit rozeběhnutého útočníka hostů, který už s přehledem překonal našeho brankáře 1-1. Do konce půle jsme drželi na kopačkách balon více my, ale branku jsme vstřelit již nedokázali. Ve druhém poločase jsme soupeře na naší půli moc nepouštěli a z našeho tlaku jsme vytěžili druhý gól v 56 minutě. Pak jsme měli ještě jednu velikou šanci, ale ta skončila na břevně. Ke konci zápasu ještě jednou zahrozil soupeř, ale vše jsme v klidu vyřešili. Konečný výsledek 2-1.

Hodnocení: První půle z naší strany dobrá, druhá půle výborná. Kluci se dokázali vyrovnat se starším soupeřem i po fyzické stránce. O fotbalové stránce se nemá smysl bavit, protože soupeř fotbal hrát nepřijel. Fotbal jsme hráli pouze my a chvílemi velice pohledný. Výborně jsme presovali již od útočníků a jejich obránce a zálohu jsme nepouštěli do hry, naopak jsme je nutili k chybám v rozehrávce, výsledkem je výborný kolektivní výkon a sladká výhra.

Tak jak bylo slyšet urážky na začátku zápasu tak na konci a během utkání jich bylo ještě více. Dlouho / možná nikdy / jsme se nesetkali s takovým hulvátským týmem, který nastupuje do utkání bez respektu a úcty k soupeři. Jediné co soupeř předvedl, byla dost zákeřná hra. Dokážeme pochopit frustraci, z toho, že prohrávají s mateřskou školkou, ale úkol trenéra je, aby mužstvo ukočíroval, tak aby se k záludné hře neuchylovali. Nám tvrdost nevadí, ale vše v rámci fair-play a ne žádné kopání a šlapání do hráčů. A co se týká slušnosti tak ta začíná od rodičů a přenáší se na děti. To co bylo slyšet po celé utkání a po něm je vizitka trenérů a rodičů. Stále je to kategorie 13ti až 14ti letých dětí to by si měl každý uvědomit. Klidně bychom se nebáli přitvrdit při posuzování těchto vulgarit kartami, ať žlutými nebo červenými.

Sestava: Ríša Krysta, Ráďa Kostka, Péťa Müller, Dan Lacko, Míša Pokorný, Dan Pechanec, Filip Čamek, David Dalibába, Kryštof Kepka, Lukáš Malec, Alim Mukhamedov, Ondra Beneš, Honza Šimánek, Lukáš Novotný, Alex Velyhan, Péťa Charvát, Vojta Uhlíř.