Střešovice 1911 - FC Háje JM 4:1 (2:0)

Krásné slunečné počasí, solidní návštěva a čtyři góly v síti soupeře. Co víc si mohli na úvod jarní části soutěže ve Střešovicích přát. Úvod zápasu sice patřil hostům, ale ti si v jediné šanci vylámali zuby na brankáři Šilhavém a pak domácí během tří minut dvakrát udeřili. Když přidali rychlý třetí gól krátce po přestávce, bylo jasné, že tři body zůstanou doma.
4:1
16.kolo v So 7.3.2015 10:15
Střešovice UMT
Střešovice
Diváci: 0,

V 9. minutě hostující Janoušek chytrou přihrávkou uvolnil Balíka, ten obešel i brankáře Šilhavého, dostal se však do úhlu a míč do sítě propasírovat nedokázal.

Domácí vyslali první střelu na branku až v 17. minutě v podání Jelínka, ale Provazník efekní robinzonádou míč vyrazil do bezpečí. Ve 23. minutě golman Hájů už kapituloval. Nejdříve pálil těsně vedle Vokurka.
Vzápětí ale Obermajer získal odražený míč, bez váhání jej posunul Kašparovi a jeho křížná střela skončila u zadní tyče v síti. Uplynuly jen tři minuty a domácí udeřili podruhé. Po přímém kopu od rohového praporku Provazník centrovaný míč jen vyrazil a Zvolenský jej pohotově propálil do sítě.

Ve 43. minutě ukázal hostující Janoušek, že je nejen výborný fotbalista, ale že má i smysl pro fair play, když rozhodčímu přiznal svou teč a změnil jeho verdikt za rohu na odkop od branky domácích.

Pokud hosté o přestávce spřádali plány na zvrat výsledku, domácí je tři minuty po půli vyvedli z omylu. Do centru Mikše z levé strany se rybičkou položil Zvolenský a bylo to 3:0. Uplynuly další tři minuty, když Vokurka hlavou prodloužil míč na rozeběhnutého Obermajera, ale ten svůj sólový nájezd zakončil střelou do nohy brankáře Provazníka. Vzápětí pohotově vypálil Vokurka a zatřásl břevnem branky Hájů.

V 69. minutě přišel další přesný centr z kopačky Mikše a volný Vyjdák na malém vápně hlavou přidal čtvrtý úspěch domácích. V 74. minutě měl gól na kopačce Inneman, ale v jasné pozici poslal míč podél celé branky do zámezí.

V 78. minutě se hosté dočkali čestného úspěchu. Do otevřené obrany vyslal Janoušek Souchu, ten ještě posunul míč doleva Slabému a jeho přihrávku před branku nasměroval do sítě Grafnetr.
Na stavu 4:1 už se do závěrečného hvizdu nic nezměnilo.

SK Střešovice - FC Háje 4:1 (2:0)
Branky:
23. Kašpar, 26. a 48. Zvolenský, 69. Vyjdák - 78. Grafnetr. ŽK: 52. Bednář, 57. Boháč, 82. Janoušek (všichni Háje). Rozhodčí: Tomšů - Kalcovský, Plzák. Diváků: 80.
Střešovice: Šilhavý - Vyjdák, Inneman, Smejtek, Charvát - Zvolenský (67. Zimčík), Vokurka, Jelínek, Kašpar (81. Brantal) - Obermajer, Mikš (75. Šulc). Trenér: Radek Trhlík.
Háje: Provazník - Vlasák (72. Hovorka), Dub, Dvořák, Slabý - Hruška (64. Grafnetr) - Rapant (59. Soucha), Bednář, Janoušek, Balík - Boháč (57. Pánek). Trenér: Petr Procházka.

Hlasy trenérů
Radek Trhlík (Střešovice):
„Se vstupem do soutěže jsem pochopitelně spokojený a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. V první půli jsme je pustili jen do jedné příležitosti, kdy nás podržel brankář Šilhavý. Ve druhé půlibyl hodně důležitý rychlý třetí gól. Soupeř to přesto nevzával, pořád hrál a my jsme čekali na čtvrtý gól, který by to rozhodl. Čekali jsme na něj zbytečně dlouho, šance tam byly, nastřelili jsme břevno. Nakonec jsme čtvtý gól přidali, ale měl přijít daleko dřív. Přesto jsme se zápasem spokojení po všech stránkách.”
Petr Procházka (Háje): „Zápas jsme nezvládli. Příčina byla v gĺech. My jsme v první půli měli nějaké šance, nedali jsme. Pak jsme inkasovali po održených míčích. Něco si o přestávce řekneme a ta ři minuty dostaneme další gól, když nedokážeme pořádně odkopnout balón. Místo aby to letělo padesát metrů, tak ho kopneme na tři metry a z toho pramenily další góly. Chyběl Bičaník, Brož, s horečkama hrál Vlasák. Jirka Janoušek odehrál dobrý zápas, ikdyž taky nebyl úplně fit. Ve druhé půli jsme odehráli dobrých dvacet minut, ale to na body nemohlo stačit, domácí vyhráli naprosto zaslouženě. .”

Nejlepší hráč Střešovic: Stefan Zvolenský.
Nejlepší hráč Hájů: Jiří Janoušek.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Norbert Mikš (Střešovice).