Střešovice - FC Háje JM 2:2 (1:1)

Důležitá záchranářská bitva proběhla hned na startu jara ve Střešovicích, kam přijely Háje. Pod oběma soupeři jsou v tabulce už jen Stodůlky a po remíze 2:2 se jim oba kluby vzdálily o bod. Střešovice zůstávají předposlední, čtyři body nad úplným dnem, Háje mají další čtyři body k dobru. Podívejte se na nejzajímavější momenty utkání a komentáře z obou stran.
16.kolo v So 12.3.2016 10:30
Střešovice UMT
Střešovice

Háje dvakrát vedly, Střešovice dokázaly dvakrát stav dotáhnout díky náramně vyvedeným střelám. Na gól Duky zareagoval útočník Kopal, který samostatný nájezd na gólmana od poloviny hřiště vyřešil přesnou ranou, již otřel o tyč. Dvanáct minut před koncem trefil krásně domácím remízu Mikš poté, co hostující Hruška rovněž velmi efektně zpracoval balon ve vápně a z otočky ho poslal k tyči.

Pro nás je remíza ztráta, měli jsme tady udělat tři body,“mrzelo Hrušku. Stejně mluvil i Petr Procházka, kouč Hájů.„Dva body jsme ztratili. Měli jsme vyhrát. Soupeř dvakrát krásně vystřelil a dvakrát to trefil. Oni bod získali, my dva ztratili,“hodnotil.

Háje působí v Pražská teplárenská přeboru už léta, mají tak v sestavě několik velmi zkušených hráčů a do Střešovic tak mohl tým z Jižního Města jet ve větší pohodě. Tím, kdo „musel“ o něco víc, byl střešovický výběr, který v nejvyšší pražské soutěži působí teprve druhou sezonu a sází hlavně na klubové odchovance.

Bohužel jsme nenavázali na dobré výkony z přípravných zápasů. Nevím proč, ale podali jsme nervózní výkon, na kterém se podepsalo mládí a nezkušenost našeho týmu,“říkal Martin Pačanda, trenér Střešovic.

Na jejich pozici se směrem k záchraně kvůli remíze moc nezměnilo. Háje mají kromě čtyřbodového náskoku k dobru i lepší vzájemný zápas. Doma vyhrály 3:2.„Je to komplikace, nestáhli jsme náskok Hájů, ale nepanikaříme a věříme v záchranu. Zápasů je ještě hodně a jsem přesvědčený, že můžeme hrát vyrovnaně s každým,“tvrdí Pačanda.„Měli bychom být lepší než na podzim.“

Během něj Střešovice uhrály jen devět bodů. Potřebují zabrat, aby nemusely spoléhat jen na souhru výsledků, které budou znamenat, že z přeboru sestoupí pouze poslední tým. Tím jsou teď Stodůlky, které sice prohrály, ale proti favorizovým Bohemians předvedly nadějný výkon. Ani to Střešovicím na klidu nepřidává.„Prvních dvacet minut na nás byl ten tlak znát, v přípravě o nic nešlo, teď už ano, viděl jsem tam trochu křeč,“přiznal střešovický záložník Daniel Vokurka.

Dostali jsme gól, pak to z nás paradoxně spadlo a začali jsme trochu hrát. Ale musíme přidat,“burcuje.
To však platí i pro Háje.„Někde jsem slyšel, že bychom ze čtyř zápasů měli udělat sedm bodů, tak jsem zvědavý,“usmál se Hruška.„Žádný obrovský tlak na nás ale není.“
Na reportáž ze zápasu se podívejte se ZDE

Střešovice - Háje 2:2 (1:1)
Branky:
22. Kopal, 78. Mikš - 17. Duka, 57. Hruška.ŽK:59. Rothe, 85. Obermajer - 31. Balík, 48. Hančl, 75. Dub, 88. Brož.Rozhodčí:Cichra - Tikal, Toman.Diváků:50.
Střešovice:Šilhavý - Inneman, Vyjdák, Věchtík, Vegricht - Charvát, Vokurka, Rothe (72. Kašpar), Zvolenský (58. Mikš) - Kopal (46. Obermajer), Kouklík. Trenér: Martin Pačanda.
Háje:Provazník - Vlasák, Dub, Krejčí, Slabý - Duka, Brož, Lojda (81. Boháč), Hruška (90. Hovorka), Hančl (70. Soucha) - Balík (90+1. Buček). Trenér: Petr Procházka.

Nejlepší hráč Střešovic:Martin Šilhavý.
Nejlepší hráč Hájů:Tomáš Duka.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz:Martin Šilhavý (Střešovice).

Autor: Martin Karger

sobota 12.3.2016 | www.fotbalpraha.cz | Přečteno: 3493