Uhelné sklady - FC Háje JM 8:1 (3:0)

Po remíze a porážce se fotbalisté Uhelných skladů dočkali i první výhry. Dosud neporažené FC Háje vyprovodili ze svého pažitu s osmibrankovým přídělem a k potupné desítce nechybělo mnoho. Rozhodujícím momentem pro další vývoj zápasu byla velmi vydařená jedenáctiminutovka v závěru prvního poločasu, kdy se podařilo domácím třikrát trefit do černého. K překvapivé demolici hostů výrazně přispěl hattrickem David Belán a dvěma zásahy Petr Studnička.
8:1
(3:0)
2.kolo v So 29.8.2015 10:30
Uhlené sklady T
Uhelné sklady

Domácí vstoupili do utkání velmi aktivně a chtěli rozhodnout v samém začátku. Už v 8. minutě se po rychlé akci objevil před hostujícím gólmanem Zilvar, ale balón do sítě nenasměroval. Ten se prošoural kolem pravé tyče do zámezí. Ani ze série tří následných rohů se nepodařilo domácím nic vytěžit.

O deset minut později se po akci Studničky s Belánem dostal na levé straně znova do šance Zilvar, jenže pálil prudce nad. Vzápětí ani Studničkův střelecký pokus neměl potřebné parametry. Dobře rozjetý slalom Stolfy ve 27. minutě pak zastavil Dub nekompromisním odkopem k rohovému praporku.

Tlak domácích však sílil a po dalších dvou minutách byl korunován vedoucí brankou. Z pravé strany prudce odcentroval Belán a nikým neobsazený Klouček pohodlně protlačil míč za brankovou čáru - 1:0. Po pěti minutách mohlo být srovnáno, když si na centr Boháče šikovně naběhl Solař, ale koníčkem pozorného Borského nepřekonal. Ten stačil balón reflexivně vyškrábnout nad břevno.

Neuběhly ani dvě minuty a skóre se opět měnilo. A znova udeřili domácí. Po hezké individuální akci zvýšil Belán křížnou střelou k pravé tyči na 2:0. Hosté vzápětí odpověděli nebezpečným brejkem, při kterém mohl korigovat Hruška, ale v dobré pozici hradbu bránících hráčů neprostřelil.

Pět minut před pauzou měli domácí výhodu rohového kopu a využili ji znamenitě. Zprava odcentroval Belán a zezadu nabíhající Švorčík nezadržitelně hlavou přidal třetí branku domácích.

Ani tři čerstvé síly Grešnjakov, Pánek a Hančl, které poslal hostující lodivod Petr Procházka do druhého poločasu nepřinesly potřebné oživení v jeho týmu. Už po pěti minutách využil chybné rozehrávky hostů Belán, dostal se s míčem až do vápna a kolem vybíhajícího Tlustého zvýšil na 4:0. Po dalších dvou minutách dotáhl své sólo do konce Studnička a střelou do prázdné brány zaznamenal pátý úspěch domácích.

V 59. minutě došlo v hostujícím celku k další změně, když zraněného Souchu nahradil Dvořák. Ten se pak po dalších třech minutách postaral o jediný úspěch hostů po dorážce u zadní tyče. V 64. minutě mohl zvyšovat z přímého kopu Belán, ale jeho pumelice nakonec skončila na pravé šibenici Tlustého brány. Vzápětí na druhé straně měl blízko k druhé brance Dvořák, ale v pádu míč za záda domácího Borského nepropasíroval.

V 77. minutě po faulu na pronikajícího Zilvara měli domácí výhodu penalty. K té se postavil Belán a svou třetí trefou v zápase upravil na 6:1.

Ani tak přesvědčivé vedení domácím nestačilo a bušili do svého soupeře dál. V 82. minutě po závaru před hostující bránou skončil míč na tyči Tlustého brány. Minutu na to, pak kapitán Zilvar prudkou ránou z přímého kopu zasadil sedmý úder domácích. Na konečných 8:1 pak pečetil tři minuty před koncem Studnička.

Výhra domácích je naprosto zasloužená a nakonec mohla být i vyšší. Hosté stačili se soupeřem držet krok jen v úvodní půlhodině. S přibývajícím časem a ve značném vedru, jakoby docházely síly.

Uhelné sklady - FC Háje 8:1 (3:0)
36., 50. a 77. z penalty Belán, 52. a 87. Studnička, 29. Klouček, 40. Švorčík, 83. Zilvar - 62. Dvořák. Hráno bez karet. Rozhodčí: Tereba - Zelený, Kalcovský. Diváků: 65.
Uhelné sklady: Borský - Koubek, Snopek (44. Šimon Hrazdíra), Švorčík , Petrla - Belán (88. Kučera), Stolfa (46. Steinocher), Sainer, Klouček - Zilvar, Studnička. Trenér: Robert Hlavica.
FC Háje: Tlustý - Boháč, Krejčí (66. Vejvalka), Dub, Slabý - Hovorka (46. Grešnjakov) - Solař (46. Pánek), Hruška, Brož, Duka (46. Hančl) - Soucha (59. Dvořák). Trenér: Petr Procházka.

Robert Hlavica (Uhelné sklady):
„Když se vyhraje 8:1, tak nemůžeme být nespokojení. Začalo nám tam padat to, co nám v předchozích dvou zápasech nepadalo. Jsme rádi za hattrick Belána, to jsou peníze pro kluky do kasy. Jinak jsme rádi za tři body, čeká nás teď těžká série, takže jsme potřebovali vyhrát.”
Petr Procházka (FC Háje): „Domácí vyhráli zaslouženě. Já jim k tomu gratuluji. To je všechno, co k tomu můžu říct.”

Nejlepší hráč Uhelných skladů: Jaroslav Klouček.
Nejlepší hráč Hájů: Martin Brož.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: David Belán (Uhelné sklady)