Mladší žáci B (2007)

Ročník 2006: Fotbalová bitva na sněhu

Ročník 2006: Fotbalová bitva na sněhu
O víkendu jsme nastoupili ke druhému ze tří domluvených přátelských zápasů se Zvolí.
3:7
(1:4)
v Ne 21.1. 11:40
Háje UMT
FC Háje
Zvole
Diváci: 14,

Komentář

V noci poměrně dost nasněžilo a tak se zápas odehrál na sněhové pokrývce. Oba týmy měly stížené počínání na ploše, ale hosté si s terénem dokázali poradit lépe.

V úvodu utkání se mužstva seznamovala s podmínkami na hřišti a hra byla vyrovnaná. Díky našemu pohybu jsme se často dostávali k odraženým míčům, ale v útoku nám dnes chyběla rychlost a moment překvapení.

Jako první se dokázali prosadit hosté a to hlavní díky našemu pomalému přepínání mezi útokem a obranou. Po 10 minutách vyrovnané hry jsme ztráceli v pohybu a na vše jsme pomalu reagovali. Nestíhali jsme se vracet a obsazovat volné hráče. Soupeř tak vstřelil jednoduché čtyři branky, z čehož dvě byly střely z dálky a jedna branka padla po rohu. 

Po inkasovaných brankách jsme ztratili i poměrně chuť, tu nám vrátila až vstřelená branka před koncem prvního poločasu, kdy jsme přesnou kombinací soupeře překonali a vstřelili velmi pěknou branku. Ve druhém poločase se hrálo nahoru dolů a my jsme opět nestíhali přepínat. Místo toho, abychom si přihrávky dávali do pohybu a před nabíhajícího hráče, který by tak nemusel zápasit s vedením míče na sněhu, ale přihrávku by si jen doběhl, tak jsme si nahrávali na paty nebo se na sněhu pouštěli do složitých kliček. 

Dnes zápas rozhodla naše aktivita, neboť tu jsme naplno ukázali až v posledních 7 minutách. Kdy jsme soupeře napadali, chodili jsme do soubojů a měli jsme velkou převahu. Podařilo se nám vstřelit další dvě branky a minimálně čtyři jasné šance připravit. Najednou jsme rozehrávali auty rychle, soupeře předskakovali a dokázali se prosadit v souboji 1 na 1. Je vidět, že když zapneme, tak to jde. Příště bychom chtěli v takovém tempu hrát celý zápas a ne jen posledních 7 minut. V nominaci nebyli takzvaní největší "tahouni", kteří svým výkonem strhnou ostatní a to z důvodu, aby se projevili i jiní a ukázali, že dokážou vést tým. V tomto ohledu nás čeká ještě hodně práce. 

Děkuji hráčům za to, že se nevzdali a v těžkých podmínkách bojovali až do konce. 

Velmi dobrý zápas odehráli Bert Kubánek, Vojta Zlatník a Honza Limberg, kteří zapracovali v zápase na věcech, které jsme si průběžně říkali a proto měl jejich výkon stoupající tendenci. 

Zápasu se zúčastnili: Bartoš Filip, Brandejs, Borkovec, Dovhanyč, Goikoetxea, Holý, Kubánek, Limberg, Zlatník, Mareš, Pechanec.


neděle 21.1.2018 | Jan Špinka | Přečteno: 1420

Další články