Mladší přípravka A (2015)

Ročník 2012: Zelené pocity

Tentokrát možná netradiční zhodnocení zápasu s Admirou.
3.kolo v Ne 20.9.2020 12:45
Háje UMT.
Admira

Zápas, který jsme sice výsledkově prohráli 24:34 ale po kterém většina hráčů ze šatny odcházela se zeleným, tedy pozitivním pocitem a radostí, že jsme dokázali vstřelit 24 gólů, že jsme zápas ani po obdržených gólech nevzdali a mnohokrát zaznělo, že se hráčům líbila naše týmová spolupráce. A s tím se ztotožňuji i Já a další trenéři. Po celý zápas jsme mohli vidět na hřišti dravce, co chtějí makat. I když jsme dostali pár rychlých gólů, nikdo zápas nevzdal a ihned jsme dávali góly my.

Co vnímám já jako dobré návyky do budoucna je určitě vybíhání brankářů. S hráči o tom hodně mluvíme a sami už přichází na to, že brankář nemusí stát v bráně, ale může vybíhat, nahrávat a klidně střílet na bránu. Jakmile jsme tohle začali dělat, dlouhé nákopy soupeře se nesetkávali s úspěchem. Další pozitivum je určitě vnímání prostoru. Sami kluci už přichází na to, že nemusí nutně hrát dopředu a tak už častěji a častěji můžeme vidět nahrávky brankáři a otáčení hry. Nakonec co vnímám já jako skvělou věc do budoucna je, že všechny fotbalové činnosti, které kluci v zápasech a na trénincích dělají, dělají čím dál tím rychleji a podle vlastního rozhodnutí. Pokud se hráč rozhodne, že udělá kličku před vlastní brankou a míč neodkopne, nechme ho to udělat. Pokud se hráč rozhodne, že udělá kličku jejich brankáři místo střely, nechme ho to udělat. Všechny tyhle věci jako trenéři vnímáme a vidíme. Herní odvaha a vlastní rozhodování jsou principy, které jsou důležité, věříme v ně a do budoucna se na nich dá stavět.

Už jsem se moc rozepsal :). Děkuji všem rodičům za podporu a fandění.

neděle 20.9.2020 | Lukáš Feňa | Přečteno: 2129