FC Háje JM - FC Tempo Praha 4:2 (1:1)

Oba soupeři byli před zápasem bez bodu, Háje se skore 1:14, Tempo 3:13. Podle toho zápas taky vypadal. Moc fotbalové krásy nenabídl, přesto diváci viděli šest branek. Z vítězství se nakonec radovali domácí, kterým hodně nahrálo vyloučení hostujícího Kadlece a takřka půlhodinová přesilovka. Tempo se dál krčí na předposlední místě tabulky a jeho situace je kritická.
4:2
(1:1)
19.kolo v So 28.3.2015 10:30
Háje UMT
Tempo

Do zápasu vstoupili aktivněji domácí. Už ve 2. minutě unikl po pravé straně Soucha, ale přihrávku před branku neprotlačil. První střela mezi tyče přišla v minutě desáté ze strany domácího Grafnetra, chyběla jí razance a Cink si s ní snadno poradil.

12. minuta už přinesla první změnu skore. Nejdříve Nwogu nepřešel přes Duba a z protiútoku Soucha našel na levé straně volného Balíka, který křížnou střelou trefil přesně k zadní tyči - 1:0. Hned po výkopu zaútočili hosté. Po pravé straně se protáhl do vápna Duka, jeho přihrávku před branku stačil v poslední chvíli srazit na roh Dub.

V dalších minutách bylo na obou stranách plno nepřesností a tak moc vzruchu před brankami nebylo. Až ve 34. minutě domácí Dvořák promáchl odkop, ale Nwogu za ním míč nezkrotil a ten mu utekl. Domácí se však nepoučili. Za dvě minuty totiž brankář Provazník vyhodil míč Slabému, ten se dostal pod tlak a pokus
o kličku mu vystihl Klouček. Podél celé branky poslal míč na zadní tyč a Hurka ho dorazil do sítě - 1:1.

V závěru poločasu se ještě do šance probíjel hostující Kadlec, který byl zastaven faulem. Na druhé straně po přímém kopu Slabého hlavičkoval Soucha, Cink situaci vyřešil.

Misku vah překlopil na stranu Hájů krátce po přestávce Grafnetr a domácí podruhé vedli. Svůj náskok navýšili v 64. minutě. Nejdříve hostující Klouček ztratil míč, protiútok Hájů zatáhl Balík, přihrál Souchovi, kterému radost pokazil brankář Cink. Další pokus Grafnetra stačil Cink nohou vyrazit, ale k míči se dostal Hruška, kličkou se Cinka zbavil a do prázdné branky upravil na 3:1.

Když byl v 66. minutě po druhé žluté kartě vyloučen Kadlec, situace hostů se hodně zkomplikovala. Ale za tři minuty však zápas zdramatizoval Nwogu. Přihrávku od Duky si navedl na střed hřiště a metr za hranicí vápna vypálil. Míč zapadl přesně k pravé tyči domácí branky - 3:2.

V 79. minutě mohl Nwogu dokonce vyrovnat, ale po rychle rozehraném autu z pravé strany těsně minul. Závěr zápasu už si domácí pohlídali. V nastavení pak Cink neudržel lehkou střelu z přímého kopu
a Nezbeda míč s velkou dávkou štěstí poslal míč do sítě na 4:2. Pak už se pískal konec.

FC Háje - FC Tempo 4:2 (1:1)
Branky:
12. Balík, 48. Grafnetr, 64. Hruška, 90+2. Nezbeda - 36. Hurka, 69. Nwogu. ŽK: 76. Krejčí,
90. Pánek - 31. Prucek, 52. Kadlec, 62. Netušil, 73. Frei. ČK: 66. Kadlec (Tempo). Rozhodčí: Kalcovský - Dobrý, Šťástka. Diváků: 50.
FC Háje: Provazník - Boháč, Dub, Dvořák, Slabý - Krejčí - Soucha, Greshnyakov (89. Nezbeda), Hruška, Balík (78. Rapant) - Grafnetr (86. Pánek). Trenér: Petr Procházka.
FC Tempo: Cink - Kadlec, Kalina, Prucek, Netušil - T. Geissler - Hurka, Duka, Hendrich (28. Klouček), Nwogu - Frei (85. Kuchař). Trenér: Libor Koller.

Hlasy trenérů
Petr Procházka (Háje):
„Určitě jsme si vydechli. Rozhodnutý už to mělo být během první půle. Vyrobíme chybu, dostaneme vyrovnávací gól a pak málem druhý. Říkáme si, že musíme hrát zodpovědně a pak uděláme takovouhle mindu. Naštěstí jsme to zvládli. Pro nás je to strašně důležité vítezství.”
Libor Koller (Tempo): „Pro nás byl tenhle zápas strašně důležitý. Mohli jsme přitáhnout Háje na pozici,
že by s námi hráli o sestup. Byl to takový zápas, kdy hraje jednooký proti slepému. Oba tři prohry, oba staršné skore. Ale takhle jako my, se body nehraje. Jsem strašně z našeho výkonu zklamaný, plus
z přístupu některých jednotlivců. Ani nemám chuť to komentovat. Je to prostě ostuda. Když k tomu chceme takto přistupovat, tak nemusíme ani trénovat a můžeme se scházet jen na zápas a odehrát ho. Já u toho prakticky ani být nemusím.”

Nejlepší hráč Hájů: Vladimír Greshnyakov.
Nejlepší hráč Tempa: Josef Hurka.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Václav Hruška (Háje).