FC Háje JM - Třeboradice 1:0 (0:0)

Někdy odehrajete zápas, ve kterém soupeře zasypáváte jednou šancí za druhou, ale vstřelit gól vám prostě není souzeno. A poctivě bojující soupeř pak dotáhne jednu akci, dá gól a vyhraje 1:0. Tak přesně takovýhle scénář přinesl páteční duel Háje - Třeboradice. Domácí trenér Procházka musel řešit četné absence a povolal k zápasu sedm hráčů z B týmu. I to mělo hrát hostům do karet, ale ti si připsali už druhou prohru ve třetím jarním zápase.
1:0
(0:0)
18.kolo v Pá 25.3.2016 10:30
Třeboradice

Domácí vsadili na zodpovědné bránění a postupné útoky. Po většinu zápasu se bránili a i když jim často pomohla branková konstrukce nebo notná dávka štěstí, tak i to prostě k fotbalu patří. Výčet zajímavých situací až do 70. minuty je vlastně takovým seznamem třeboradických šancí.

V osmé minutě Trnka v dobré pozici netrefil míč, ve dvacáté minutě Viktorinovu hlavičku skvělým zákrokem vytáhl hájecký brankář Provazník na roh a vzápětí po další rychlé akci hlavičkoval Obermajer těsně vedle tyče. Třeboradický stoper Obermajer se často vysouval dopředu a měl na noze i na hlavě několik gólovek. Po Trnkově přihrávce pálil ale z první mimo branku.

Hosté se střelecky prosadili ve čtyřicáté minutě, kdy Provazníka překonal kapitán Čáp, ale radost z gólu po dlouhé době mu překazil praporek rozhodčího signalizující ofsajd.

Druhý poločas začal ve stejném duchu jako v tom prvním. Další seriál neproměněných šancí zahájil střelou těsně vedle Obermajer a krátce poté spálil tutovku Junek. Tento kanonýr se pak převtělil do role nahrávače, dobře našel Trnku, ale ten orazítkoval pouze břevno.

V 70. minutě se do další šance volající po gólu dostal Obermajer, ale opět neuspěl a vzápětí přišla asi největší tutovka hostů. Budeme-li se držet toho, že maximum je sto procent, tak Viktorinova hlavička z malého vápna naplňuje číslo 100 bezezbytku. Po jeho hlavičce se ale otřáslo pouze břevno.

No... a pak udeřilo na druhé straně, když se po závaru a nedůrazu hostů při bránění prosadil Pánek a domácí rázem vedli 1:0!

S třeboradickými hráči to trochu zamávalo, ale po pár minutách se opět nadechli k náporu. V útočné fázi to ale byla spíše křeč a trenér Jiří Tesař u postranní čáry s hlavou v dlaních prohodil „Hrát tři zápasy za sebou, tak ten gól prostě nedáme.”

Závěr zápasu byl hodně nervózní, protože hosté byli z průběhu zápasu hodně frustrovaní, ale tři body zůstaly doma díky velké porci bojovnosti a ještě větší dávce fotbalového štěstí.

FC Háje Jižní Město - SK Třeboradice 1:0 (0:0)
Branka: 75. Pánek. ŽK: 45. Pravenec, 87. Soucha - 75. Hruška. Rozhodčí: Klička - Gotthard, Rodová.Diváků: 39.
Háje: Provazník - Vlasák, Krejčí, Dub, Pravenec - Hovorka, Pánek, Duka, Hančl (90. Hrubý) - Soucha, Boháče (86. Buček). Trenér: Petr Procházka.
Třeboradice: Caudr - Hruška, Obermajer, Červenka, Farkaš - Trnka (76. Kyncl), Viktorin, Čáp, Kadlec - Junek, Janda. Trenér: Jiří Tesař.

Petr Procházka (Háje): „"Kluci splnil všechno, co jsme si řekli. Věděli jsme, že Třeboradice jsou dobrý tým a budou hrozit hlavně ze standardek. Fotbal se hraje i na držení balonu, to měly třeba 60:40, ale já jsem strašně rád nejen za to, že jsme vyhráli, ale že jsme to odbojovali. Klukům musím poděkovat, od minulého zápasu jsme měli šest hráčů mimo a přišlo sedm kluků z béčka. Myslím, že vítězství jsme si zasloužili, za to, že oni nedali góly. Herně byli lepší, ale hraje se na góly. Na ty jsme vyhráli my.”
Jiří Tesař (Třeboradice): „Celý zápas hrajeme na jednu bránu a nevyužijeme ani jednu z deseti šancí...”

Nejlepší hráč Hájů: Lukáš Provazník
Nejlepší hráč Třeboradice: nikdo
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Lukáš Provazník (Háje)