FC Háje JM - Vršovice 0:0

Fotbalisté Vršovic si na Hájích museli půjčit dresy a v červené sadě uhráli bod, což jim před zápasem v žertu předpovídal domácí trenér Petr Procházka. „V těch dresech jsme ještě neprohráli, takže to máte dobrý,“ smál se. V prvním poločase měli hosté několik dobrých šancí skórovat po standardních situacích, po změně stran měly největší příležitost utkání Háje, ale Bednář neproměnil penaltu. Zápas tak skončil bez gólů. Pro Vršovice to byla už devátá remíza, což je nejvíc v soutěži.
0:0
26.kolo v So 16.5.2015 10:30
Vršovice

Vršovice měly ostrý nástup: po pěti minutách vypálil parádně Mojžíš a brankář Provazník u pravé tyče s námahou vyrazil míč na roh. Po jeho rozehrání si balon našel stoper Šimr, jehož povedenou dorážku Provazník vytěsnil stejně jako v předchozím případě, pouze sebou musel mrsknout k druhé tyči.Reakce domácích byla velmi rychlá: Vlasák vybojoval téměř ztracený míč, když o něj u lajny obral Mojžíše, nacentroval na Boháče, který byl rázem sám před brankářem Mahou. Ten však nemusel zasahovat, protože Boháč z voleje vysoko přestřelil. To byla tutovka!Tři dobré šance po osmi minutách dávaly naději, že by mohlo padat dost gólů. Další průběh utkání však už takhle strhující nebyl. Vršovice sice hrozily téměř z každé standardní situace, ale ze hry si pořádnou příležitost nevypracovaly. Nejblíže gólu byl stoper Protivínský, jehož hlavičku vykopli obránci z čáry. A Háje? Do půle jen nadějný brejk tři na jednoho, který špatnou přihrávkou zkazil Grafnetr.Ani po poločase to nebyla žádná úchvatná podívaná. Háje držely míč, kombinovaly, byly aktivnější, ale do zakončení, které mohlo mít gólové parametry, se hráči v bílomodrém dostali jen dvakrát za 25 minut – a v obou případech díky krajním obráncům. Slabý ve skluzu střílel po centru Souchy těsně vedle, jeho kolega z pravé strany Vlasák si naběhl na křížný pas, trefil sice branku, ale jeho přízemní střelu vyrazil Maha na roh.Vršovice se bránily a v 71. minutě se už zdálo, že se neubrání. Balík se prodíral z levé strany, chtěl si obhodit Protivínského, jemuž balon zavadil o ruku. Jelikož se celá situace odehrála v pokutovém území, nařídil rozhodčí Havel penaltu, proti níž hosté ani neprotestovali. Pak ale nastal pro domácí „problém“ - nikomu se nechtělo jít kopat. Po chvíli se balonu chopil záložník Bednář, jenže jeho střelu po zemi k pravé tyči Maha vystihl a vyrazil.Remízu 0:0 chtěl zvrátit ještě Grafnetr, ale střílel kousek od levé tyče. Po pauze zcela neškodným Vršovicím svitla naděje tři minuty před koncem, kdy se jeho hráči řítili do brejku, který zastavil střídající Grešnjakov faulem na Humpla, za což ho sudí Havel (možná přísně) vyloučil. Grešnjakov si tak zahrál jen 13 minut... Z následného přímého kopu pálil chytře nad zemí Uhlíř, ale Provazník byl u tyče včas.

Háje – Vršovice 0:0.V 71. minutě nedal Bednář (Háje) penaltu. ŽK: 81. Soucha - 79. Protivínský. ČK: 88. Grešnjakov (Háje).Rozhodčí: Havel – Cichra, Tikal. Diváků: 70.Háje: Provazník – Vlasák, Krejčí, Dub, Slabý – Soucha, Bednář, V. Hruška, Balík – Boháč (80. Hančl), Grafnetr (75. Grešnjakov). Trenér: Petr Procházka.Vršovice: Maha – Minařík, Protivínský, J. Šimr, Špaček – Málek (59. Lhotan), Kejha, Uhlíř, Mojžíš – Koutenský, Humpl. Trenér: Roman Dubovči.
Hlasy trenérů Petr Procházka (Háje): „Nebyl to hezký fotbal. Soupeř hrozil jen ze standardek, my jsme zahodili penaltu... Je na ní určený brankář Tlustý, ale ten byl na lavičce, pak chodí ještě Brož, který taky nehrál, protože byl v Anglii. Nechal jsem na hráčích, ať se domluví na hřišti. Vzal si to Bednář, nedal, nikdo mu nic vyčítat nebude, to se stává. Ve druhém poločase jsme byli aktivnější, měli jsme víc ze hry, ale celkově to asi byla zasloužená remíza, ke které to směřovalo od začátku.

Roman Dubovči (Vršovice): „Jako tradičně v posledních zápasech jsme přijeli s jedním hráčem na střídačce, což byl náš druhý gólman, který musel jít po hodině do hry. Od zápasu jsem očekával větší tempo a nasazení, byl to chodící fotbal o ničem se zaslouženou remízou na konci. V první půli jsme hrozili ze standardních situací, kdybychom vedli dva tři nula, mohli jsme mít klid, bohužel jsme ty šance trestuhodně zahazovali. Ve druhém poločase už jsme neexistovali, přežili jsme penaltu, domácí byli po pauze aktivnější, chtěli vyhrát. Celkově to byl špatný zápas, byli jsme tragičtí. Je to o tom, jak k tomu chlapci přistupují. Nebýt toho, že Maha chytil penaltu, ani bych z naší strany nevyhodnotil nejlepšího hráče.“

Nejlepší hráč Hájů: Václav Hruška.Nejlepší hráč Vršovic: Petr Maha.Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Vojtěch Vlasák (Háje).