Muži A: Háje ve Vršovicích na body nedosáhly

V utkání sotva průměrné úrovně to neměly Vršovice v souboji s posledními Hájemi vůbec jednoduché. Sice šly krátce před koncem poločasu do vedení, které hned po změně stran ještě navýšily, ale když pak hostující Soucha snížil na rozdíl jediné branky, byl zápas otevřený až do závěrečného hvizdu.
2:1
(1:0)
27.kolo v So 27.5.2017 10:30
Vršovice T.
Vršovice
Branky FC Háje: 50. Soucha. Diváci: 20,

Domácí trenér Jaromír Tomaides nemohl do sestavy počítat hned s trojlístkem zraněných Zukal, Krivosheev a Humpl. Háje na tom byly ještě o poznání hůře, do Vršovic přijely bez nemocného trenéra Růžičky, kterého na lavičce zastoupil Vladimír Dvořák.

Úvodní minuty příliš vzruchu nepřinesly. Bojovalo se většinou uprostřed hřiště, bez šancí na jedné nebo druhé straně. Až v 15. minutě se po dlouhém odkopu hostujícího gólmana Tlustého dostal k míči Brož, prudce napřáhl a Maha měl hodně práce, aby jeho tečovanou střelu zneškodnil.

Po deseti minutách se poprvé osmělili i domácí. Po rohu Janouta si šikovně na centr naběhl Protivínský, ale hlavou balón mezi tyče nenasměroval. Ve 30. minutě měli domácí další příležitost po Bártkově přímém kopu, ale Šimrův faul na hostujícího gólmana jim další snahu zmařil.

Po dalších pěti minutách se po ideální přihrávce Bártka objevil v dobré střelecké pozici Kaiser, jenže střela mu vůbec nesedla. Když už se zdálo, že půjdou oba týmy do kabin za bezbrankového stavu, udeřili
z ničehož nic domácí.

Ve 45. minutě zatáhl míč po pravé straně Bártek, pak ho přiťukl nabíhajícímu Špačkovi a z jeho přesného centru Šimr nezadržitelně hlavou otevřel skóre - 1:0. A tak, jak dobře domácí zakončili první poločas, tak stejně dobře začali i druhý. Hned ve 46. minutě, po dlouhém autovém vhazování Bártka, propadl balón až před nabíhajícího Špačka a ten prudkou dorážkou zvýšil na 2:0.

Hosté, ale ani za tak nepříznivého stavu nesložili zbraně. Už po čtyřech minutách se po chybné přihrávce Bártka dostal k míči Soucha, obešel i vybíhajícího Mahu a střelou do opuštěné brány snížil na 2:1.

Ani tento stav nemusel trvat dlouho. V 52. minutě se prodral s míčem před šestnáctku domácích obránce Lojda, jenže vybíhající Maha, jen za cenu žluté karty, mu rukou šanci zmařil. Následná Hančlova střela z přímého kopu pak proletěla těsně nad břevnem domácí brány.

Po dalších deseti minutách měl po přesně rozehrané Brožově standardce vyrovnání na hlavě Dub, jenže balón víc přizvedl a ten skončil nad břevnem Mahovy branky. Na druhé straně mohl v 68. minutě po dlouhém Mahově výkopu přidat pojistku na vítězství Špaček, avšak v dobré pozici pálil prudce nad.

Závěrečné minuty se odehrávaly převážně na polovině domácích. Hosté viditelně usilovali alespoň o bod, ale čistou gólovou příležitost si nevypracovali a spolehlivě hrající domácí obrana je ani do žádné nepustila.

Vršovice - Háje 2:1 (1:0)
Branky: 45. Šimr, 46. Špaček - 50. Soucha. ŽK: 33. Tomaides, 52. Maha, 86. Šimr - 63. Dub.
Rozhodčí: Klička - Tikal, Hradil. Diváků: 20.
Vršovice: Maha - Minařík, Protivínský, Špaček - Bártek, Kaiser, Tomaides, Špulka - Janout (74. Rusanov) - Šimr (87. Turek), Valenta. Trenér: Jaromír Tomaides.
Háje: Tlustý - Lojda, Janek, Sojka, Nezbeda - Kloboučník (80. Rájecký), Grešnjakov, Brož, Hančl - Dub (87. Hrubý), Soucha. Trenér: Vladimír Dvořák.

Jaromír Tomaides (Vršovice): „Nevím, co mám hodnotit. Není to dobrý. Vyhráli jsme, máme tři body, ale nic jiného se k tomu nedá říct, protože teď hrajeme špatně a nevím proč. Dnes nám chyběli tři hráči, kteří se zranili před týdnem v Ďáblicích. Museli jsme vzít kluky z B mužstva. Jediná akce za celý zápas se nám povedla v závěru poločasu, po které dal Šimr hlavou gól. Po chybné malé domů soupeř snížil. Jsou to chyby, které by se neměly stávat.”
Vladimír Dvořák (Háje): „Těžko se to hodnotí. Spíše než zápas to byl takový nohejbal. Byl to boj na obou stranách, akorát že Vršovice proměnily dvě vyložené šance a daly z toho dva góly. My jsme se druhou půli na ty šance s nimi vyrovnali, ale neproměnili. Dali jsme jen jednu. Velkou šanci měl Dub, škoda, asi by to bylo jiné. V druhé půli měl jejich gólman dostat červenou jak to chytil rukou, hráli by o deseti a mohlo to dopadnout jinak. Kromě zraněných hráčů chyběl i hrající trenér. V záloze by na rozehrávku určitě pomohl. Byl to zápas o bojování. Věřil jsem, že po tom gólu na 2:1 bychom mohli vyrovnat.”

Nejlepší hráč Vršovic: Martin Minařík.
Nejlepší hráč Hájů: Matěj Soucha.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jan Špaček (Vršovice).