Muži A: Krutý výsledek

V Sobotu 17.8. jsme nastoupili k druhému venkovnímu utkání v řadě s SK Slovan Kunratice.
3:0
(1:0)
2.kolo v So 17.8.2019 17:00
Kunratice T.
Kunratice
Diváci: 30,

Oproti minulé sestavě jsme byli nuceni udělat 4 změny. Bohužel 5. změna bylo předčasné nucené střídaní Grešnjakova ve 40. minutě, který si natáhl zadní stehenní sval. Snad ho uvidíme zpátky už v příštím zápase doma.

Debut v základu za A tým si odbyl Jakub Kyselka na pozici levého beka. Zápas začal opatrněji než první zápas "A" týmu. Kunratice hráli dlouhé nákopy na urostlého Kudeje či na stranu, kde operovali Alba s Hajduchem. Hned první tutovku zápasu měl Vostrovský ve 3. minutě, kdy po krásném pasu od Grešnjakova do ulice postupoval nebráněn z levé strany na gólmana. Vostrovský zvolil přízemní ránu na zadní tyč, kterou konečkami prstů vytáhl gólman Kunratic Řezáč.

V 15 minutě Šejnost našel Nováka, který vědomě pouštěl mezi nohy na nabíhajícího Látala. Cestou k Látalovi se podařilo nasadit ještě housle obránci Kunratic a Látal postupoval z pravého úhlu na branku. Zvolil tvrdou střelu pod břevno leč doprostřed a gólman si s ní poradil zákrokem na roh. Postupem času se Kunratice více a více osmělovaly, střely byly z dálky a nepřesné, ale gólman Lačík spolu s obranou se museli mít na pozoru.

Bohužel od 20. minuty jsme se přizpůsobili hře soupeře a místo kombinační hry po zemi s velkou nabídkou, jsme se uchylovali k dlouhým nákopům za obranu či na naše útočné duo Novák - Mácha. Tato hluchá pasáž z naší strany vyústila v gól domácích. Propadlý míč za obranou si našel Alba, na kterého obránci zapomněli. Alba udělal 4 kroky a práskl do míče svojí levačkou z hranice vápna na vzdálenější tyč a Lačíkovi trochu nešťastně míč propadl mezi tělem a rukou - 1:0.

Po úvodní brance domácích tempo zápasu trošku opadlo a hrálo se hlavně mezi oběma šesnáctkami. Ve 35 minutě měli háječtí možnost na srovnání. Brejk z pravé strany výborně vyřešil Mácha, poslal svým přízemním rohlíkem stejně jako v prvním zápase Nováka samotného na gólmana. Bohužel míč se při jednom z odrazů svezl na mokré trávě víc než by Novák potřeboval, a tak postupoval na brankáře z úhlu. Připravil si střelu jedním dotekem a druhým dotekem se snažil svojí ránu mířit na zadní tyč. Bohužel gólman se vytasil s velmi dobrým zákrokem.

Ve 40. minutě už byl nucen střídat zmíněný Grešnjakov a přenechal místo Linhartovi. Do konce poločasu bylo vidět ještě několik neúspěšných pokusů z dálky a do kabin se šlo s příznivějším skóre pro domácí 1:0.

V kabině jsme si řekli, že je potřeba se vrátit k naší hře po zemi a aktivní hře směrem dopředu. Tato slova zabrala a skutečně jsme do druhého poločasu vstoupili velmi dobře. Najednou jsme měli více nabídek na přihrávku a možnosti k přečíslení soupeře. Soupeř stále hrozil nebezpečnými brejky hlavně v podaní Kudej - Alba, ale vycítili jsme šanci. Po faulu u středového kruhu rozehrál bez prodlevy Lojda na Nováka, ten si počkal na náběh Máchy a poslal mu přízemní přihrávku do ulice. Mácha postupoval trošku z úhlu tísněn obráncem na gólmana a svojí slabší levačkou poslal míč do rukavic Řezáče.

Tato spolupráce 3 hráčů se znovu opakovala po 10 minutách v 65. minutě zápasu. Lojda z pozice stopera krásným míčem za obranu vybídl Nováka, ten si na levém křídle jedním dotekem míč ztlumil, rozhlédl se a zpozoroval nabíhajícího Máchu. Tomu vyslal střílený centr vzduchem a Mácha ho trefil krásným volejem k pravé tyči. Když už si všichni hráči mysleli, že se jedná o jasný gól, gólman Řezáč se vytasil s famózním zákrokem a levou rukou těžko uvěřitelně vytáhl střelu na roh. Toto byl rozhodující moment zápasu. Kdyby tato šance byla proměněna, nejspíše by to přemístilo misky vah na stranu hájeckých. Nestalo se tak.

Místo toho se Lačík musel vypořádat s třemi dělovkami z dálky do náruče a s dvěma nájezdy, které oba ustál a výborně vyrazil na roh. Dále tak svůj tým držel ve hře o body. Bohužel jen do 83. minuty. V souboji jeden na jednoho u brankové čáry se drželi vzájemně Kudej se Šejnostou. Kudej zkušeně upadl a sudí foukl do píšťalky na značku pokutového kopu. Penalta byla velmi přísná, protože oba hráči se drželi rukama navzájem, ale je potřeba sportovně uznat, že rozhodčí si penaltu obhájí a v tomto zápase předvedli velice slušný výkon. K penaltě se postavil Vrátil a svou střelou směřoval k levé tyči Lačíkovy branky, ten vystihl směr a výtečně vyrazil míč na tyč. Bohužel míč se odrazil tak nešťastně do běhu Vrátilovi, který úspěšně složil reparát a dorazil míč do odkryté branky - 2:0. Toto byla voda na mlýn domácích a o 2 minuty později přišel rozhodující úder domácích.

Po přihrávce za obranu postupoval na Lačíka sám Hajduch, který se šikovně zbavil Lačíka kličkou doprava a poté neměl sebemenší problém uklidit míč do sítě - 3:0. Poté se už jenom dostřídávalo, kdy Rašplička přenechal místo na pár minutek Kráľovi. Výsledek 3:0 pro Kunratice vyznívá krutě pro naše borce. Zápasu by více slušela remíza 1:1 či 2:2. Bohužel nás v dnešním zápase zradila efektivita v proměňování šancí a taktické chybičky v obraně, které Kunratice dokázali využít. Tímto bych chtěl touto cestou poděkovat Márovi Látalovi, který přijel na zápas, i když měl být už tentýž den na dovolené. Takto má vypadat morálka a odpovědnost vůči týmu.

Možnost na reparát budeme moct složit již 24.8. v 10:30.

POZOR!!! Od roku 2008 (tedy po 11ti letech) uvidíme hájecký "A" tým hrát domácí zápas na přírodní trávě. Stane se tak v areálu Nad Přehradou a touto cestou vás na zápas srdečně zveme. Doufáme, že budete součástí tohoto historického momentu!