Muži A: Potvrzení domácí výhry

Opravdu už za podzimního počasí jsme přijeli do Vršovic, kde jsme změřili síly s místním Unionem.
0:2
(0:1)
9.kolo v So 5.10.2019 10:30
Vršovice T.
Vršovice
Branky FC Háje: 30.Vostrovský, 52.Soucha. Diváci: 30,
Sestava FC Háje: Orlich - Šejnost,Lojda,Mathauser(46.Nezbeda),Kloboučník - Nguyen(72.Panteleev),Grešnjakov,Soucha,Skirdov - Mácha, Vostrovský(85.Lačík)

Utkání začaly lépe Vršovice, které působily živějším a fotbalovějším dojmem. Po 15.minutách ostychu jsme se chytli tempa a začali přicházet šance. Bohužel náš přechod do útoku byl dosti pomalý a kolikrát nás zradil poslední dotek či finální přihrávka. V jedné velké šanci se objevil Soucha, kterého výborně našel Skirdov, Soucha si prvním dotekem míč výborně přilepil, druhým dotekem si ho chtěl připravit na svoji silnější pravou nohu, ale o zakončení ho připravil dotírající domácí obránce.

Změna skóre tedy přišla až ve 30.minutě. Po lehčím tlaku z naší strany přišel odvracející míč z vápna domácích, ten zhruba 40 metrů od brány zachytil Kloboučník, druhým dotekem patičkou si přehodil u čáry protihráče stejně jako v týdnu polský kanonýr Robert Lewandowski v barvách Bayernu Mnichov obranu Spurs, nechal si míč 2x spadnout a vypustil volej, který se po 30 metrech zastavil až na zadní tyči s přispěním teče brankáře Butáše. Míč se od tyče odrazil zpět do hřiště přímo na kopačky Vostrovského, pro kterého nebyl problém zakončit a dal tak svůj první gól sezóny - 0:1.

Nutno dodat, že akce Kloboučníka a jeho následná střela si už tak zasloužila gól, bohužel si připisuje jen nepsanou asistenci. Po našem zásahu na nás byla vidět chuť stále pokračovat a vytvářet si další šance, bohužel nás kolikrát zradil i terén, který byl velmi kluzký a naši hráči první poločas bojovali i se stabilitou. Na druhé straně měli největší šanci domácí, kdy se dostal v tváří tvář Orlichovi domácí útočník, ale svojí střelu poslal jen těsně pravé tyče. Domácí také hrozili z dálky, ale všechny 3 jejich pokusy skončily v jistých rukavicích Orlicha. Do konce poločasu jsme zahrozili po rohu Souchy, ale akce zůstala nevyužitá a do kabin se šlo s příznivým stavem pro nás.

Po pauze jsme udeřili druhý hřebíček do rakve. V 52.minutě se dostal k míči Mácha, který vyčkal na náběh svých spoluhráčů, vyslal jemný oblouček za obranu na kapitána Souchu, který si pohlídal ofsajd a v souboji 1 na 1 prostřelil zkušeně Butáše, krásně zakončený rychlý brejk - 0:2.

Po tomto vstřeleném gólu jsme se trochu zatáhli a čekali jsme na brejky. Na domácích byla vidět frustrace s průběhem hry a nám se otevírala okénka do jejich obrany. Jedno z nich mohl využít Vostrovský, kterého skvěle našel Soucha, Vostrovský vyhrál souboj a rázem šel společně s Máchou 2 na 1 obránce. Vostrovský zvolil zakončení, bohužel brankář předvedl dobrý zákrok. Závěr utkání byl velice bohatý na šance. V 80.minutě se ke střele dostal z 25 metrů Kaiser a jeho povedenou střelu dokázal konečky prstů líznout Orlich na břevno, od kterého se míč odrazil zpět do hřiště, Orlich se rychle vzpamatoval a pohrál si s míčem jako Satoranský před dobíhajícím útočníkem a chytil míč do rukou.

V 87.minutě přišel další famózní zákrok Orlicha. Domácí rozehráli rohový kop a ke střele se dostal domácí hráč na hranici desítky, jehož střelu neuvěřitelně vykopl z branky Orlich. Následoval další rohový kop, po kterém Protivinský hlavičkoval do tyče. V samotném závěru jsme neproměnili ještě 2 samostatné nájezdy na gólmana.

Vítězství bylo podle mého názoru zasloužené. Začátek utkání jsme prospali a začali jsme rozpačitě. Po 20ti minutách se náš výkon jen a jen zlepšoval. Ve druhé půli jsme už viděli kompaktní výkon celého mužstva. Udrželi jsme první čisté konto, což je pro naši defenzivu skvělá zpráva. Snad se dalšího dočkáme hned v příštím zápase, kdy hostíme TJ Kyje.