Muži B: Úžasný obrat

Debakl v Třeboradicích jsme chtěli odčinit v neděli na domácím hřišti proti Unionu Strašnice.
4:3
(2:1)
10.kolo v Ne 13.10.2019 15:30
Union Strašnice
Branky FC Háje: 27.,83.Shuyto, 45.Nguyen, 90.Špinka. Branky Union Strašnice: 37.Rada, 55.Bahr, 75.Drahota. Diváci: 68,
Sestava FC Háje: Lačík - Rašplička(76.Feňa),Panteleev,Lojda,Čížek -Nguyen(66.Král),Linhart(46.Černý),Soucha,Uhlíř(79.Zbořil) - Shuyto,Špinka

Úvod utkání předpovídal tuhé, fyzicky (hlavně běžecky) náročné střetnutí. Hrálo se nahoru dolů, nákop střídal nákop a krajní záložníci a beci neměli ani chvilku na oddech. Důležité pro naše barvy bylo to, že jsme se mohli jako první radovat. Po vyraženém balónu se sápal jako vždy agilní Soucha. Při snaze dorazit míč do sítě byl faulován a sudí nařídil pokutový kop. K němu se postavil Shuyto a s přehledem proměnil - 1:0.

Za deset minut však bylo srovnáno. Naše obrana (ne poprvé) nezachytila náběh útočníka z pravé strany, který přízemním centrem našel spoluhráče před odkrytou svatyní, ten se nemýlil - 1:1. Inkasovaná branka po pohledné akci nás trochu zmrazila. Všechny příznivce hájeckých fotbalistů však rozehřála neskutečná pumelice Nguyena z dobrých 30ti metrů. Poté, co si míč navedl na svou silnou pravou nohu (cestou mimoděk nasadil záložníkovi soupeře "jasličky"), se do balónu neskutečně opřel a gólman neměl nárok - 2:1. Šlo o branku takzvaně do šaten.

Většina druhého poločasu se z našeho pohledu nedá popsat jinak než trápení. Naše ojedinělé šance nedokázal Špinka proměnit. Navíc deset minut po úvodu druhé půle se podařilo po další pěkné kombinační akci soupeři srovnat a v 75.minutě úspěšně dokonával obrat - 2:3. Hlavy byly dole a vše ukazovalo na další prohru našich mužů B.

Na závěrečné minuty však náš tým prostřídal a začaly se dít věci. Nejdříve Shuyto dokázal po svém typickém průniku obranou srovnat - 3:3. Brance předcházel krásný křižný pas Feni a ukázkové sklepnutí pro Shuyta od Špinky. Podařilo se nám hru zbláznit a vytvořit chaos na hřišti, ve kterém jsme si chtěli najít cestu k vítěznému gólu.

Toho jsme se dočkali v poslední minutě řádné hrací doby. Nikým nehlídaný Zbořil dostal míč na pravé straně hřiště, potáhl balon po lajně a ukázkovým centrem našel před soupeřovou svatyní levou nohu Špinky. Ten dal zapomenout na předchozí neproměněné šance a přesnou placírou uklidil míč pod víko - 4:3. Ukázkový obrat v posledních minutách byl tímto dokonán. Špinka mohl ještě v nastavených minutách po uniku Shuyta skóre navýšit, ale ne to se historie neptá.

Tři body zůstávají doma a to je hlavní. Pojďme pokračovat!