Ku příležitosti oslav 101 let od vzniku samostatného Československa jsme se sešli na hájeckém hřišti v duelu proti ČAFC B.
12.kolo v Po 28.10.2019 14:30
ČAFC B
Branky FC Háje: 5.Shuyto, 64.Zbořil . Branky ČAFC B: 81.Páv. Diváci: 30,
Sestava FC Háje: Orlich - Rašplička,Lojda,Šejnost,Čížek - Zbořil(72.Linhart),Soucha,Panteleev,Vostrovský(80.Feňa) - Shuyto(76.Černý),Špinka

Před zápasem jsme si říkali, že si zápas chceme užít, chceme ho odmakat a vyhrát. Tato slova někdy padnou na úrodnou půdu, jindy ne. V pondělí naštěstí šlo o ten první případ.

Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně. Soupeře jsme napadali už před jeho vápnem a hostující hráče jsme tak nutili k chybám. Už v páté minutě jsme jednu takovou chybu úspěšně potrestali. Levý bek soupeře pod tlakem nepřesně rozehrál, odevzdal míč Shuytovi, který po svém typickém individuálním průniku s dopomocí hostujícího stopera dotlačil míč do sítě - 1:0.

Po brance jsme nepolevili a stále hráli aktivně. Ještě několikrát jsme se mohli radovat, bohužel finální fáze nám nevycházela. Po aktivních přibližně 25ti minutách přišel drobný útlum. Šlo o fyzicky velmi náročné minuty s minimem mezihry a odpočinku. Soupeř díky tomu dohrával první půli častěji s míčem na kopačkách, všehovšudy si však vytvořil jen jednu větší šanci a to po rohovém kopu.

O půli jsme si v kabině řekli, že k aktivnímu pressingu potřebujeme síly a ty pošetříme a znovu získáme jen při hře s míčem. Pokud si dáme balón po zemi do klidu a vyměníme si pár nahrávek, velmi nám to pomůže.

Druhá branka zápasu padla právě po pohledné kombinační akci po zemi. Od stoperů se dostal míč na kraj hřiště k Rašpličkovi. Ten balón potáhl a před vápnem našel Shuyta. Náš útočník tradičně tancoval nad balónem a v nabídce měl hned několik hráčů. Mezi stopery se mu podařilo prostrčit míč na Špinku, který už stál tváří tvář brankaři. V rychlé akci Špinka zachoval chladnou hlavu a ukázal charakter, protože míč ještě posunul před odkrytou bránu ke Zbořilovi, který se nemýlil - 2:0. Krásná gólová akce.

Druhá branka vnesla klid na naše kopačky. Znovu byly šance k navýšení vedení, ale znovu vždy chyběl kousek. Závěrečné minuty utkání byly ve znamení lehkého tlaku hostů ale hlavně velmi otevřené hostující obrany. Velké šance bohužel nedokázal proměnit Špinka a před téměř prázdnou bránou trestuhodně netrefil střídající Černý po pasu střídajícího Feni. V daných okamžicích si každý trhal vlasy, neb soupeř v 81.minutě po ojedinělé akci snížil na 2:1, v konečném součtu nás to ale naštěstí mrzet nemusí.

Tři body zůstávají doma a je jen na nás, zda přistoupíme k dalšímu utkání s podobným elánem a podobnou vírou ve své schopnosti a ve vítězství!