Starší žáci C (2008+2009)

Ročník 05/06: Zápas dvou rozdílných poločasů

První poločas jsme opět předváděli svůj klasický výkon. Žádný tlak na soupeře, absolutní absence přihrávek, tancování nad míčem atd.
11:1
(1:1)
4.kolo v Ne 29.9.2019 14:00
Union Žižkov
Diváci: 20,

Toto vše se projevilo na průběhu prvního poločasu. Soupeř se velmi jednoduchými nákopy dostával k nám do vápna, kde jsme opět zmatkovali. Tento platonický tlak soupeře vedl k sérii rohů a po jednom z nich padl i vedoucí gól, kdy jsme opět svou nedůsledností umožnili jednoduchou hlavičku do odkryté brány. Náš výkon šel ještě více dolů a předváděná hra byla opravdu tragická. Do přestávky se nám podařilo aspoň vyrovnat díky penaltě po ojedinělém průniku před bránu soupeře.

O přestávce jsme měli vášnivější debatu. Bylo potřeba zvýšit hlas a hlavně utnout reakce typu já ne, to oni, on mi nenahrál, tamten neběžel a spoustu jiných připomínek. Kluci si museli uvědomit, že fotbal je kolektivní sport a pouze společně dokáží zápasy zvládnout. Znovu jsme probrali taktiku, jak se chovat při rozehrávce soupeře, při naší rozehrávce, jak si nabíhat a místo baletu nad míčem využít volného spoluhráče do kombinace a to již od gólmana.

Do druhého poločasu nastoupil úplně jiný tým. Hra se diametrálně změnila a to hned od úvodního hvizdu. Útok a záloha okamžitě presovali a obránci se vysunuli na útočnou polovinu. Soupeře jsme dostali pod tlak a odkopnuté míče jsme sbírali. Samozřejmě i nyní jsme občas chodili do kliček, přeci jenom hrajeme fotbal, ale kluci správně vyhodnocovali situaci a převážně jsme kombinovali. Kluci ihned zjistili, že tento způsob hry je velmi účinný a na hřišti jsme začali dominovat. Bylo k vidění spoustu náběhů, průnikových přihrávek, výměny pozic a zakončení. Soupeř se zmohl pouze na odkopy, které ovšem ihned sebrala hodně vysunutá obrana a šlo se ihned do dalšího útoku. Soupeřova brankáře jsme nenechali ani rozehrát. Druhou půlku jsme vyhráli 10:0 a to jsme dali i pár břeven, tyčí a sem tam šlo něco vedle.

Pokud bych měl hodnotit pouze druhý poločas, tak jsme předváděli jeden z nejhezčích fotbalů za poslední dobu.