Starší žáci B (2005)

Ročník 2004: Druhé vítězství v zimní lize

Ročník 2004: Druhé vítězství v zimní lize
V nedělním dopoledni nás čekal urostlý soupeř z Újezdu, ale to je jediné v čem vynikal.
1:3
(0:2)
v Ne 28.1. 10:05
Háje UMT
Újezd n. Lesy
FC Háje
Diváci: 15,

Komentář

Pomineme-li hrubou hru a vychování, která se v dospělém fotbale trestá kartami, kdy jindy by měli rozhodčí zakročit proti neslušnému chování, či zákrokům na hranici špitálu, než v žákovské kategorii. Máme přeci vychovávat, aby vyrostli z hráčů slušní lidé, kteří si budou vážit i zdraví protihráče. To jen pro začátek, s dnešním zápasem jsem jako trenér spokojen, co se týče hry, i práce týmu, ano stále jsou vidět rozdíly po prostřídání, ale to je prvek, na kterém musíme ještě pracovat, abychom byli schopní i po prostřídání býti, co nejvíc nebezpeční. 

Hráč, který jde ze střídačky do hry by měl být stejně nebezpečný, jako ten, kterého vystřídal. V utkání jsme měli vynikající pasáže, ale i chvílemi hlušší období, jde o to, aby hráči začali věřit nejen systému, který chceme hrát, ale i sami sobě. Proto nás čeká dost práce, abychom byli i dostatečně fyzicky připravení, naše hra bude založena na agresivním napadání, abychom soupeře dostávali pod tlak, kde vznikají chyby, ze kterých bychom měli těžit, pokud to nebude, jako dnes. 

V první půli jsme měli vést šest nula, Kubík se přesunul ze stopera na hrot a s Alexem vytvořili duo, které je produktivní a rozumí si, jen oba mohli mít již po třech gólech v první půli, to je něco, na čem budeme pracovat, důležitý byl i střed zálohy, který je dosti běhavý, včetně krajů. Dnes si dobře vedl i Voty, když se soustředí, tak je vynikající, o jeho rozehrávce a přehledu víme, i když si to nemyslí, tak pro roli moderního stopera je perfektním hráčem, jen je to o hlavě. Navíc na stopera má i slušnou produktivitu, po Alexovi je druhým nejproduktivnějším hráčem, dalším je Franta, což je pro trenéra pozitivní zpráva, že branky střílí všechny řady. 

Kdo dělá radost je i Dimi, včetně Kačera s Vilim, ale všichni tři občas se někde zapomenou nebo zkouší něco, což je v daný moment to nejhorší řešení. Další pozitivní bod ze zápasu je návrat Lukase, ten laboroval tři měsíce mezi zraněnými, díky zbytečnému zákroku nedohrál utkání a David dochytal utkání a udržel i své první čisté konto v zimní lize, kdy i na konci předvedl zákroky. Pochvala pro tým za předvedený výkon a snahu, tím že jsme zlomili i druhý poločas, který nám poslední dobou nevycházel, i když to dnes nebylo jednoduché soupeř do druhé půli dosti přitvrdil a dohrával nesmyslně souboje, když to neumí s míčem, ať jdou kopat brambory, tam nikomu neublíží. S kým nás čeká spousta práce je Tom, kterému bude se dostat do bývalé formy a pohody, zřejmě trvat mnohem více času, než čekal i on sám, včetně ostatních, ale nejdřív musí začít pracovat poctivě v trénincích, a přidávat si, je to jen na něm, šanci bude postupně dostávat, ale vše je závislé na morálce v tréninku, jako u ostatních. Přál bych si, aby si hráči na trénink mimo pití zabalili i mozek, protože chápání jednoduchých cvičení na kombinaci je kolikrát na bodu mrazu. 

Pokud sami hráči nebudou chtít na sobě pracovat na 100 a více procent během tréninků, tak se nikam nemůžou v růstu posunout, každý má nějaké limity, ale i ty se dají překonávat. Jde jen o to si věřit, že to dělám pro sebe a mít svůj cíl, pro který polezu po čtyřech, jen abych na konci stál, jako vítěz a ukázal všem, co mi nevěřili, že pokud do toho dám vše, tak to dokáži. Nikdy to nevzdávat, i když si myslíš, že to nejde, tak do toho dej vše a ono to časem bude znát, Nejhorší se je vzdát na začátku cesty se slovy ono to nejde, na to nemám, …. Tím jen dáváš za pravdu lidem, co ti nevěřili, zkrátka se kousni, vykašli se na srandičky, začni vnímat, poť krev, udělej vše pro tým a týmový úspěch a tým ti to vrátí, kdy to budeš potřebovat a bude za tebou stát.

Mimo to poděkování i Smoldovi, který se dorazil podívat na kluky, včetně Matyho, který si léčí stehno, tak by to mělo vypadat, to že nehraji, neznamená, že nejsem v týmu, ale naopak jdu podpořit a sledovat hru, tím se i učím a sleduji, co chceme hrát.

Sestava: Luky = Dimo - Voty - Vili = Hajnej - Týnka - Mára - Matyas = Kubík - Alexis ---- Križi - Turbič - Kačer - Johny - Lego - Kubajs - Juny = David


neděle 28.1.2018 | Peter Bíro | Přečteno: 522

Další články