Starší žáci B (2005)

Ročník 2004: Konfrontace s dívčím fotbalem

Ročník 2004: Konfrontace s dívčím fotbalem
V mrazivém slunečném ránu jsme vyběhli v Edenu k přípravnému utkání, každý poločas zkoušíme rozestavení, které by mohlo týmu sedět, jak dnes, tak minulý týden jsme odehráli první poločas velice slušně a vytvořili si nespočet šancí.
4:6
(0:2)
v So 24.2. 10:00
Eden UMT.
Slavia dívky
FC Háje
Diváci: 10,

Komentář

Občas sice soupeř dokáže proklouznout až k zakončení, ale není to chyba nastaveného systému hry, jako chybou, či nekoncentrací jednotlivého hráče na daném postu, který odstartuje souběhem chyb. Ať jde o postavení, či nesmyslný způsob bránění. Co nás trápí, že po prostřídání ne všichni hráči dokáží udržet nastolené tempo, nebo styl hry, který je po nich vyžadován. Mínus prvního poločasu – je koncovka, to, co jsme spálili se nedá popsat od brankových konstrukcí, až po střely z prostorů, které musí končit brankou. V první půli jsme dali jen dvě branky, při tom druhá byla mimo vápno, nedalo se mluvit o ložené šanci, to jsme měli mnohem větší šance ke skórování. 

Neurčujeme hráčům, kam má přesně přihrát, ale že to má být přihrávka přesná, souboje jeden na jednoho ano, ale proč chodit proti třem, když si můžu rychle narazit a vyřadit tím soupeře a jít bleskově do protiútoku, to ne, raději se pokoušíme probít s míčem, bez myšlenkovitě dopředu a končí to ztrátou a kontrem protivníků do otevřené obrany. Ale když shrnu první půli, tak se soupeř nedostal téměř do zakončení, tak by to mělo vypadat. Do druhé půle jsme změnili rozestavení, jenž chlapci nepochopili rozestavení, zvláště krajní hráči, kteří tam nechali trojici bránících na tři útočící a často docházelo i k přečíslení obrany, protože necháváme strašný rozestup od sebe, či nedostupujeme hráče, necháme v klidu zpracovat a pak teprve jdeme do souboje poté, co má protihráč míč pevně pod kontrolou, což je špatně. 

Tudíž za druhý poločas, by si zasloužili nakopat. První branka přes Matyase, který si nepokryl svůj prostor, přesto, že na něj spoluhráči volali, že má protihráče v daném prostoru, takhle by to nešlo, není to poprvé. Poté následoval náběh a centr před branku, kde zaspal, levý i střední stoper, Dimo sice na pravém stoperu měl hráče dosti na blízku, ale bránil z opačné strany, tudíž to měl na dlouhou nohu a smrdělo to vlastním gólem. Poté druhá branka, opět spánek na levé straně obrany, souboj jeden na jednoho a nepochopitelné bránění z pohledu Lukyho, který jde do skluzu na penaltě místo kroku navíc, slečna padá a přísná penalta z jeho pohledu, ano kontakt tam byl. 

Z pohledu rozhodčího jasná, z lavičky také, takhle se ve vápně nechodí do soubojů a je jedno, zdali útočník poté něco nasimuluje, jen si vzpomeň Luky je to jen o inteligenci, jednou je to ve vápně u tebe a podruhé na druhé straně. Třetí gól zbytečné držení míče u Franty na středu, hráči se mu rozběhli a zbytečnými kličkami přišel o míč, zde bylo lepší si narazit, měl tři možnosti, co víc si přát. Čtvrtá inkasovaná branka sice z ofsajdu, ale poslední hráč má mít odhad na míč, stačí si udělat dva kroky zpět místo labutího tance Dany. Branky stříleli díky pracovitosti týmu opět hráči na hrotu, ale bez vlastních dovedností i pracovitosti a obětavosti by je nedali, zvláště poslední branka v podání Kubíka, který dohrával na stoperu byla super, dostal míč ve vlastním vápně a udělal si slalomovou dráhu až k soupeřově bráně, pěkné klamání tělem i naznačení. 

Co se týče útoku nemám pochyb, která dvojice, když bude zdravá bude hrát spolu. Základní sestava je téměř z 60 % procent jasná. Jen bych byl rád, kdyby se povedli dva transfery směrem k nám, které by pomohli týmu i příchozím ke zdokonalení. Závěrem stále stejná písnička, přípravné období slouží k tomu, aby se hráči sehráli, měli možnost zabojovat o místo v základní sestavě, jenže to se u nás neděje, hráči jsou věčně, někde na výletech, ani jednou od posledního MU jsme jako trenér neměl k dispozici kompletní kádr, což je smutné, jelikož běží čtvrtý měsíc o posledního zápasu!!! Děláme fotbal, ve kterém kromě tréninku je zapotřebí se zúčastnit i zápasů na sehrání. Zvláště pokud hráči dostali za zimu téměř deset víkendů a měli mezitím již dvoje prázdniny, vše je jen o naplánování.

Sestava: Luky (David) = Filo – Dimo – Kačer – Matyas = Mára = Franta – Týnka = Hajnej = Kubík – Alex ==) Klárka, Dany, Ruby, Križi, Lego, Kubajs


sobota 24.2.2018 | Peter Bíro | Přečteno: 688

Další články