Starší žáci B (2010)

Ročník 2004: Těsná porážka s Libuší

Ročník 2004: Těsná porážka s Libuší
V rámci tréninku k nám zavítala Libuš, která hraje přebor a pohybuje se v horních patrech tradičně.
3:4
(1:0)
v St 24.1.2018 17:00
Háje UMT
FC Háje
SK Libuš
Diváci: 10,

Komentář

Jakýkoliv zápas je vždy hodně fyzicky náročný, soupeř přivezl hráče 04 a dvě 03, aby to dávalo hlavu i patu, za což mockrát Tomášovi, trenérovi hostů děkuji. K vidění byl hezký zápas, zvláště první poločas, který i přes jednu branku nabídl spoustu gólových šancí, kdy se vyznamenali brankáři, hlavně soupeřův, protože od patnácté minuty, jsme se tlačili do jednoho zakončení za druhým, soupeř tradičně hrozil z brejků, pochvala i za čistou hru, samozřejmě nějaký kontakt tam byl, ale fotbal je kontaktní sport, ne balet, navíc k tomu patří i emoce a tohle vše tomu nechybělo, z prvního poločasu jsem až na zakončení spokojen se všemi, co hráli, jen u Toma to bude kus práce, než se dostane do formy, hlavně musí začít sám u sebe, místo srandiček na tréninku a po uzdravení bídné účasti v trénincích, včetně taktických pokynů, které dostal. Měl i jako křídelní hráč dvě šance, které při větší koncentraci a výše zmíněného taktického prvku mohl proměnit.

Do druhé půle jsme prostřídali a někteří zůstali, ale na jiných postech, dlouho hrála i druhá parta vyrovnanou partii, kdy se nedopouštěla chyb, sice u tří branek byl Ruby s pravým stoperem, dvakrát Tom, a i Dimo byl dnes u dvou branek. Ale pokud vezmu, že Ruby se stále učí a dělá pokroky, tak na pozici halfbeka byl mnohem důslednější než Tomík, protože se snažil vyplňovat prostor, místo povstávání na středu hřiště, tudíž ano, podílel se u branek, ale naučit se to musí, s jeho přístupem, kdy měl druhé nejlepší testy a je to atletický prototyp hráče, je to jen otázka pochopení hry stejně jako u Dima, který byl v testech na třetím místě, tudíž pokud udělají chybu hráči, kteří tvrdě makají v trénincích, tak mám proto pochopení a větší toleranci, než ti, kteří na to házejí bobek, i když mají na mnohem víc, jen si to neuvědomují, výborný pohyb měl Hajnej, nejen s míčem, ale i bez balonu si hledal neustále míč, palec nahoru. 

První zápas má u nás i Smolda na místě stopera, jen co doléčí kotník, tak by to mohl být ten střípek mozaiky, který by zapadl do sestavy, jako by se spoluhráči byl od mala, výborný do kabiny, srdcař a dříč, technika se vypiluje, tam bych neviděl žádný problém, pokud se hráč chce posouvat dále. Dnes zachytal i David, který si dal říci hrál výše a měl propadlé míče za obranu, to je má představa. Tak jen dále, nezapomenout, že bez dřiny a odhodlání se dále neposuneme, že potřebujeme i hráče, kteří mají potenciál, jen si to v hlavě pořádně ještě nesrovnali: Tom, Voty, Jirka, Víťa …. Mají na to být rozdílovými hráči, jen to chce dřít, ne jen proplouvat. 

Sestava:
I. Půle: David = Dimo - Smolda - Vili = Križi - Týnka - Voty - Franta - Matyas = Kubík - Alexis

II. Půle: od 25. minuty došli síly, některým hráčům, tak byli prostřídáni v té chvíli jsme prohrávali o dvě branky

David - Križi (Dimo) - Voty (Smolda) - Kačer (Vili) = Ruby (Matyas) - Hajnej (Franta) - Barča (Týnka) - Klárka - Johny = Juny (Alexis) - Lego (Kubík)


středa 24.1.2018 | Peter Bíro | Přečteno: 3367

Další články