Starší žáci B (2005)

Ročník 2004: Vybojované vítězství na Tempu

Ročník 2004: Vybojované vítězství na Tempu
Po předchozích zápasech, kdy jsme měli ve hře nějaké nedostatky, jsme udělali menší změny v sestavě, důvodů je více.
2:3
(2:2)
16.kolo v So 17.3. 13:30
Tempo UMT
Tempo
FC Háje
Branky FC Háje: 12.,64. Krayushkin, 31. Peterka. Diváci: 15,

Komentář

Nikdo si nemůže udržet formu po celou sezonu, dalším důvodem jsou stále opakující se chyby, na kterých budou hráči muset zapracovat. Někteří se budou muset přeorientovat na jiné posty, protože v současném rozestavení, to není ono. V první půli jsme mohli vidět pěkný fotbal z obou stran, kdy jsme zahazovali neskutečné šance, stejně i soupeř, co postrádáme je větší sebevědomí v koncovce. První inkasovaná branka, opět nevystoupil Turbič, kdy zaspal u druhé má podíl Matyas, prohraný souboj, poté nezastoupil dostatečně Votyho, kterého soupeř přetlačil u lajny, kdyby tam byli dva, tak se vůbec soupeř nikam nedostane. 

Ve druhé půli to byla bitva plná soubojů, některé byly zbytečně na můj vkus dohrávané, zkušený sudí by to pískal, ale je zapotřebí vychovávat mladé hráče i rozhodčí. Těsně před koncem Voty vyhrál důležitý souboj, narýsoval kolmici za obranu, kam si naběhl Alex a lobem zařídil vítězství. Do ideálu stále daleko, opět jsme nebyli kompletní. Až bude mít trenér komplet kádr, tak snad vyvěsí prapory, protože nemít od prvního zápasu ani jednou možnost mít všechny hráče pohromadě, včetně soustředění není normální, máme za sebou 45 utkání a ni jednou jsme nebyli komplet, to je otázka k zamyšlení na hráče, proč tomu tak je, protože takhle se nedělá týmový sport. 

Ještě jedna věc, poprosil bych rodiče, pokud vyvíjejí tlak na hráče, ať je to v rámci normálního uvažování, ne že potom hráči píšou, pokud nebudou v základu, tak odejdou, že jim to říkají rodiče, to je špatně, každý hráč má svůj vývoj, kdo kdy fotbal hrál ví, že na hřišti hraje 11 hráčů, pokud nastupuji proti fyzicky vyspělému soupeři, tak nemůžu chtít hrát furt, když nestíhám tempu, ale hlavně fyzicky, pak jsou z toho laciné branky, které jdou na vrub hráče, což nikomu nepřidá, fotbal je týmový sport a i hráč ze střídačky by měl být schopen nahradit hráče ze základní sestavy, tak aby nebyl vidět rozdíl, bohužel ne vždy se tomu u nás tak děje. 

Ne vždy super tréninková morálka Vám zaručí lepší výkon na hřišti, proti soupeři a naopak, oba dva faktory jsou důležité a dříve nebo později ti pracovití přeskočí ty flákače, kterým to v zápasech vychází, bohužel to chce čas a trpělivost, Colombus také neobjevil Ameriku za jeden den. Takže je jedno, kdo kdy nastoupí, jde nám o jednu věc a tím je týmový duch a úspěch, ke kterému je zapotřebí perfektní práce jednotlivců.

Sestava: Luky = David – Dimo – Voty – Kačer = Mára = Týnka – Franta = Hajnej – Alex – Kubík ===) Matyas – Turbič - Tom


sobota 17.3.2018 | Peter Bíro | Přečteno: 527

Další články