Starší žáci C (2008+2009)

Ročník 2005+2006: První utkání v novém roce

V sobotu jsme odehráli letošní první zápas zimní ligy. Byl to z naší strany jeden z nejlépe odehraných zápasů. Konečně jsme se sešli v plném počtu a nemuseli si nikoho půjčovat z jiných hájeckých týmů.
v So 11.1.2020 08:30
Háje UMT.
Vestec

Již koncem roku jsme dali klukům za úkol, aby si sami řekli, kde chtějí hrát, která pozice jim nejvíce sedí. Klasicky se nám sešlo asi 90% útočníků. Nicméně kluky známe, víme, kde jim to jde lépe, kdo se na co hodí a i jejich posty jsme s nimi probrali a jsem rád, že i přes samé útočníky se nám začala krystalizovat celá sestava.

Obrana, která tento zápas odehrála bez střídání, zvládala po většinu času plnit úkoly. Koncem zápasu nám trochu došly síly, což se projevilo na konečném výsledku. Výborně nám zahrál i střed zálohy, kde si kluci se svojí rolí výborně poradili a i přes občasné sólování, které k fotbalu také patří, většinou hru zrychlovali a míče dobře rozdávali.

Zde ale musíme více zapracovat na útočné fázi. Naši útočníci špatně hlídali ofsajdy, kdy se buď vysouvali až moc za soupeřovu obranu, nebo se naopak stahovali až moc do hloubi vlastního pole. Tím se některé akce a myšlenky středových záložníků míjely s účinkem. Nicméně zde stačí našim útočníkům vštípit jenom trošku lepší myšlení v pohybu na hraně ofsajdu.

Asi největší klad tohoto zápasu je jasnější rozdělení rolí. Každou řadu sice ještě musíme dopilovat, ale sobotní zápas ukázal, že se nám tým podařilo na podzim kvalitně doplnit a i jednotlivé řady získávají jasný obrys.

sobota 11.1.2020 | Karel Moravec | Přečteno: 1574