Starší přípravka A (2012)

Ročník 2006 obsadil 3. místo v zimní lize

Ročník 2006 obsadil 3. místo v zimní lize
V neděli dopoledne jsme odehráli závěrečné utkání v zimní lize v Kolovratech. Soupeřem nám byl tým z Újezdu. Vítězstvím jsme si zajistili konečné 3. místo.
4:6
(3:2)
v Ne 5.3.2017 09:40
Kolovraty UMT
Újezd n. Lesy
FC Háje
Diváci: 0,

Komentář

Vstup do utkání předznamenal průběh první půle. Rozhodčí pískl do píšťalky, aby zahájil utkání, poté však nastalo dlouhé ticho. Sem tam do toho ticha vstoupil hukot traktoru z nedalekého pole. Jak my, tak i soupeř zanechal všechna slova a zvuky někde v kabinách. 

Snad abychom nevyplašili to všudypřítomné ticho, pohybovali jsme se po hřišti potichoučku a pomaloučku. Soupeř neměl ambice s námi podstupovat žádné souboje a většinu balónů tak posílal vzduchem směrem na naší bránu. Pro nás bohužel kombinace tohoto jednoduchého přístupu soupeře a nezájmu jít si pro míč dřív, než ho soupeř pošle do vzduchu, znamenala poločasový stav 2 : 3. 

O přestávce jsme se snažili probudit fotbalového ducha, který v našich hráčích jen tak dřímal. A "hle", ono se to podařilo. Do druhého poločasu jsme vlítli po hlavě. Podařilo se nám přehlušit to nefotbalové ticho a svou dravostí a pěknou kombinací probudit i naše diváky, kteří již přestáli doufat. Kluci již podruhé za sebou ukázali jejich charakter bojovníků a otočili zápas na konečných 6 : 4. Každý ze zápasů zimní ligy přinesl klukům ponaučení. Tento zápas přinesl hned dvě.

První: Jediným, kdo ovlivní vůli "chtít hrát", je každý sám. Druhé: Každý zápas se dá otočit, když budeme "chtít hrát".

Kluci během celé zimní ligy předváděli výborné výkony a zaslouží si velkou pochvalu. Několikrát ukázali velké odhodlání, když dokázali otočit nepříznivý stav. Úkolem přes zimní přestávku bylo zvýšení hráčského sebevědomí, což se nám povedlo a snad se to projeví i na jaře, kde nás čekají těžké zápasy na dvě hřiště.

Zimní ligy se zúčastnili: Domša, Holý, Hadraba, Goikoetxea, Konečný, Kubánek, Limberg, Lacko, Málek, Pechanec, Oráč, Slavík, Stříbrský, Štěpánek, Trnka, Zlatuška


neděle 5.3.2017 | Martin Holý, Jan Špinka | Přečteno: 1430

Další články