Ročník 2008: Chybí větší chtíč

Mladší žáci D zavítali na hřiště Dolních Počernic, kde s místními žáky sehráli další mistrovské utkání.
15:1
(9:1)
4.kolo v So 28.9.2019 09:15
Dolní Počernice T1.
D. Počernice
Diváci: 20,

Začátek zápasu, bohužel jako vždy, byl v režii výrazně vyspělejšího soupeře, především vzrůstově. Naši chlapci si nedokázali poradit s tlakem, který byl na nás postupně vyvíjen. Prvních několik málo minut jsme statečně odolávali, ovšem Počernice nás postupně zatlačovaly do našeho vápna a to i po několikanásobných chybách, kdy jsme přicházeli o balón zejména na křídlech a dále v nedůrazné obraně.

Bohužel po prvních 4 gólech v naší síti došlo na postupné oslabování našich snah o tlak na bránu a začali jsme odkopávat míče, přihrávky se nám také zrovna moc nedařily a první půlka skončila stavem 1:10, kdy se Hugovi podařilo po chybě v obraně vypíchnout balón a utéct se zakončením do prázdné brány.

Snažili jsme se vysvětlit všem, aby se zaměřili především na hru a ne výsledek, trochu důrazně jsme připomněli všem základní úkoly, které už by měli mít všichni zažité. Druhá půlka se jevila o trochu lepší, ovšem nakonec jsme dostali poloviční příděl branek z předchozí půle a utkání bylo ukončeno výsledkem 1:15.

Snad to nezní moc pesimisticky, ale opravdu si z dnešního zápasu odnášíme pocity, které nemají s radostí ze hry a s chutí si zahrát nic společného. Zlepšení tréninku a práce na tréninku je jedna věc, ale nedokážeme "naučit" soustředěnost, chuť hrát fotbal a zahrát si sport, který by měl být naším koníčkem/zábavou.