Ročník 2009: Kvalitní třetí třetina

V sobotu brzy ráno nás čekal první výjezd na mistrovské utkání za hranice Prahy. Cílem bylo město Jablonec nad Nisou.
23:6
(16:2)
2.kolo v So 29.8.2020 10:00
ZŠ Mozartova T.
Jablonec
Diváci: 68,

Před utkáním panovala v našich řadách dobrá, ale lehce nesoustředěná nálada. Tvrdou zkušeností je, že i lehká nesoustředěnost je velmi nekompromisně trestána.

Klukům se totiž nedá odepřít velká snaha hned od úvodu utkání. Je však potřeba být na hřišti stoprocentně nejen fyzickými svaly ale i psychickým myšlenkovým rozpoložením. Jinými slovy když nejsme hlavou v zápase, běháme zbytečně.

V prvních dvou třetinách byla tak naše snaha podkopána nedodržováním základních principů, o kterých mluvíme. V obranné fázi jsme nechali soupeře zadarmo v oblasti kolem půlící čáry si míč zpracovat, v klidu se otočit a zvednout hlavu. Na této úrovni, když tohle soupeři dovolíme, jde rázem o gólovou příležitost. Protože hráč s míčem, který není pod tlakem, lehce vysune pasem rozeběhnutého útočníka za obranu a je v podstatě hotovo.

Po pár takto inkasovaných gólech jde logicky sebedůvěra hráčů dolů. Pak přichází nervozita při rozehrávce, zbrklost a slabá nabídka. Z toho pramenilo našich několik ztrát nebo nakopnutých balónů, což v obou případech znamenalo buď brankovou příležitost soupeře nebo zisk míče zadarmo.

První dvě třetiny se nám jednoduše nevyvedly i když snaha se našim hráčům vytknout nedá. Velkou pochvalu však naši hráči zaslouží za psychickou odolnost a přístup ke třetině třetí. Je enormně náročné po odehraných 60 minutách a při nepříznivém skóre 20:4 zvednout hlavu a snažit se ještě o pěkný fotbal. To se ale našim hráčům podařilo a v poslední třicetiminutovce jsme byli soupeři vyrovnaným partnerem.

Je potřeba se od kvalitní třetí třetiny odrazit a jít dál. Už víme, že jen snaha nestačí. Je nutné se soustředit a nenechat soupeři ani centimetr prostoru. Jde pro nás o nové zážitky a nové situace a věřím, že se ze všeho nepříjemného dokážeme poučit a vše příjemné si budeme pamatovat až do konce života.

Závěrem bych rád poděkoval domácím fanoušků, kteří byli velmi příjemnou změnou oproti zkušenosti z minulého týdne. Atmosféra, kterou vytvořili, měla krásný hecovací náboj a nebylo k tomu třeba žádných vulgarit nebo urážek. Takhle to má vypadat!