Ročník 2009: Náš turnaj na Slavii se skóre 34:7

Víkend kolem 17.listopadu pro náš ročník již třetím rokem znamená dobře se obléci a vyrazit do areálu SK Slavia, kde se tradičně koná turnaj spřátelených klubů. Letos to s počasím vyšlo náramně. Jak se nám dařila hra?
:
v So 16.11.2019 13:30
Horní Měcholupy
Turnaj

Kromě domácích (zastoupených ročníkem 2010) nás tentokrát čekal mix známých (Rokycany a Neratovice) i zcela neznámých týmů jako Česká Lípa, Všeradice nebo Psáry. Hra se nám ze začátku dařila nevalně. Někteří z hráčů dorazili myšlenkami opět všude jinde, jen ne na hřišti, což se nutně projevilo špatnou koncentrací, a z ní pramenící nepozorností, nedůsledností a nepřesností ve všech činnostech od rozehrávky, přes střed hřiště i zakončení. Jako obvykle jsme to doháněli fyzicky intenzivním projevem, který na mimopražské týmy překvapivě stačil, a zároveň jsme ten den po dlouhé době zaznamenali nadprůměrnou úspěšnost střelby, což v kombinaci znamenalo vítězství.

S domácími výborně technicky vybavenými rychlíky to však už nebylo dostatečné, a naše ledabylost nás tak zbytečně spíš rozhádala než semkla. Po takto nepovedeném úvodu jsme si řekli, že takto hrát nemá cenu, a nestálo za to si kazit sobotu.

Doplnili jsme energii svačinou a k dalším zápasům nastoupili s projevem, který nás charakterizuje již mnohem lépe: obětavost v soubojích i bránění, aktivní pressing, dobrá souhra ve středu hřiště i ve vápně soupeřů. Výsledkem byla naše dominance ve všech zbylých 4 utkáních, kde jsme obdrželi jediný gól (navíc po nedorozumění našeho stopera s brankářem), a naopak jich 24 dali! Velmi potěšil fakt, že téměř všichni vstřelili 3 a více gólů a mohli jsme otestovat několik brankářů. Prostor byl i pro individuální zkoušení si různých přístupů v zápasovém prostředí.

Co si odnášíme pro další práci? Bezpochyby poznání, že když si častěji zkusíme kolektivní přenesení hry, velmi to prospěje lehkosti projevu i proti rychlejším a technicky vybaveným týmům, kde to již individuálně bude hodně těžké. Celkově opět vydařený turnaj na závěr podzimní sezóny.

Turnaje se zúčastnili: Víťa, Jára V., Fíla, Dan A., Dan Z., Ondra J., Ondra T., Míša a Martin.

sobota 16.11.2019 | QALO | Přečteno: 985