Ročník 2009: Přátelské utkání s Braníkem

V nedělních ranních hodinách jsme se sešli ku příležitosti přátelského utkání s týmem z Braníku.
:
v Ne 24.11.2019 09:00
Braník

Šlo o naši první zkušenost se systémem 7+1 proti jinému než hájeckému týmu. Nastoupili jsme v lehce "oslabené" sestavě z důvodu nemocí a jiných omluvenek.

Do utkání jsme vstoupili aktivně a s nadšením. Bohužel úvodní šance jsme neproměnili a po pár inkasovaných gólech šly naše hlavy dolů. S nalomenou psychikou přišla i nižší aktivita a chuť hrát. V tu chvíli se naplno projevily naše nedostatky, na kterých musíme silně zapracovat a je před námi mnoho učení.

Zápas je nesmírnou zkušeností. Mohli jsme si na vlastní kůži vyzkoušet, že na větším hřišti nestačí jen bojovnost a nadšení. Už nejde po celou dobu zápasu lítat všude. Už není tak lehké obkličkovat celé hřiště a dát gól...

Věřím, že tyto zkušenosti nás postupně donutí k vyšší kombinaci, kterou umíme. K roztahování hřiště, přenášení hry a jiným pro mezihru nezbytným aspektům hry. S hráči o těchto věcech často a hodně mluvíme. Osobní zkušenost je však nenahraditelná a herní praxe bude určitě v každém dalším zápase čím dál víc znatelná.

Pozitivem utkání jsou vstřelené branky, vytvořené šance, nedělní ráno plné pohybu a kladné chvilky zápasu, které jednotliví kluci našli ve svých hlavách po utkání.

neděle 24.11.2019 | Mikuláš Zbořil | Přečteno: 815