Ročník 2009: Sobota plná gólů

Na sobotní dopoledne jsme si domluvili přátelské utkání s týmem z Jesenice. Na soupeřově krásné trávě jsme nastoupili na dvou hřištích - jednom ve formátu 7+1 a na jednom v klasickém 5+1.
:
v So 30.5.2020 10:00
Jesenice

Komentář trenéra Mikyho (hřiště 7+1):

Snad poprvé se stalo, že jsme se hrou na větší hřiště a v seskupení 7+1 měli více zkušeností než soupeř. A naše nabrané zkušenosti byly hned znát. Vše bylo podpořeno i individuální vyšší kvalitou našich hráčů, což je objektivní fakt, který není důvod skrývat. To vše vyústilo ve velký počet vstřelených branek z kopaček našich borců.

Díky většímu prostoru jsme mohli více řešit detaily a více se soustředit na drobné taktické prvky. Kupříkladu ve využívání celé šířky hřiště se každým utkáním zlepšujeme. Stejně je na tom i čím dál rychlejší vysunutí naší obrany při přechodu do útoku a následné vysoké postavení našich posledních hráčů. Jde o útočný a občas riskantní fotbalový styl, který však hodláme praktikovat i nadále.

V poslední třetině jsme vyzkoušeli i mnoho experimentů a cíleně jsem stavěl hráče na pro ně často netradiční posty. Cílem bylo zakusit denní chleba jiných spoluhráčů a zjistit, zda i v naprosto rozdílném rozložení hráčů na hřišti jsme schopni kvalitně konkurovat soupeři. Pozitivní tedy je fakt, že na obrazu hry tyto změny nebyly znát přímo výrazně a že teď i útočník moc dobře ví, jaké je to nést odpovědnost na pozici posledního hráče a i "stoper" ví, co to znamená lítat nahoru a dolů jako křídelní hráč.

Po dlouhé fotbalové pauze šlo o ideální utkání k rozehrání a posílení sebevědomí. Velké zkoušky našich kvalit teprve přijdou. Jsem rád i za rozumné trenéry na lavičce domácích, kteří za konfrontaci s našimi rychlíky byli moc rádi a jsou otevření dalším přátelským zápasům, protože podobná utkání jim mnoho ukáží a fotbalově dají.

Komentář trenéra Lukyho (hřiště 5+1):

Bylo krásné počasí, dobré, travnaté hřiště a dobrá nálada v kabině. Pro kluky to byl první zápas po dlouhé pauze, a tak jsem je nechtěl nějak svazovat taktikou, pokyny. Snažil jsem se kluky povzbudit, říct si pár základních věcí a šlo mi hlavně o to, aby si zápas užili. Poslední dvě čtvrtiny jsem dokonce nechal celé na nich a řídil jsem pouze střídání.

Zápas byl velmi vyrovnaný. Padlo spousta gólů a k vidění byl nespočet kliček, střel a dobrých šancí. Všeho všudy kluci nastříleli o pár gólů víc než soupeř a tak v pozápasovém hodnocení převládal zelený pocit.

sobota 30.5.2020 | Mikuláš Zbořil, Lukáš Feňa | Přečteno: 904