Předpřípravka A (2015)

Ročník 2009: Vydařený turnaj v Kolovratech

Ročník 2009: Vydařený turnaj v Kolovratech
V neděli na 1. máje jsme se zúčastnili turnaje v Kolovratech. Celkem zde bylo 8 týmů a hrálo se každý s každým na čtyřech hřištích, takže prostoje byly minimální. Klukům se turnaj výsledkově vydařil a přivezli si domů medaile a pohár za 1.místo.
:
v Ne 1.5.2016 09:00
Kolovraty T
FC Háje
Turnaj

Komentář

Na začátku bych rád pochválil pořadatele, který pro kluky připravil prima turnaj. Hrálo se na 4 hřištích zároveň a mezi zápasy byly vloženy i dvě individuální disciplíny. Kopaly se penalty a běžel se slalom s míčem. Druhá soutěž, tedy slalom, se podařila vyhrát Ondrovi. Gratuluji, všichni kluci, kteří se zúčastnili soutěží si vedli velice dobře a jen o fous nebyl ve slalomu ve finále s Ondrou Daneček.

Co se týče hry na turnaji, tak byly okamžiky, které mne velmi potěšily. Jednoznačně kluci zvládli střídání. Poprvé jsme se v 09 rozdělili na zadní a přední útočníky (někteří už to znají z 08) a díky tomu, že nás bylo sedm, jsem poprvé vyzkoušel zaběhnuté střídání, kdy při pokynu střídáme jdou zadňáci na přední, předňáci na střídačku a střídačka na zadňáky. Tím se zaručí, že všichni si zahrají přibližně stejně dlouho všude a já si nemusím pamatovat, kdo kde je, protože kolikrát to není poznat :-). Na to, že jsme si to zkoušeli jen dvakrát v šatně, to kluci na hřišti zvládali bezvadně a když už se někdo zapomněl, tak ten druhý z dvojice si ho zavolal. Většinou také rozehrávali auty zadňáci a kluci celkově tyhle věci vnímali velice rychle, což mě samotného překvapilo.

Bylo hlavně vidět, že kluci mají velkou chuť. Po celý turnaj se snažili makat, bojovali a s chutí stříleli góly. Některé góly byly více "vybojované", kdy kluci aktivně napadali rozehrávku soupeře, některé góly však byly i vypracované, kdy si kluci dokázali nahrát, nebo vyřešili situaci kličkou. Padly i góly z rohu, Ondra dal z pozice brankáře po rychlé rozehrávce od Honzíka. Celkově se mi hra brankářů líbila, kluci vybíhali z branky a tím zmařili několik gólů. Bylo vidět, že když např. Honzík v posledním zápase nevyběhl a soupeř na něj šel sám, tak neměl šanci to chytit. Ale když kluci v bráně vyběhli, tak nejenže zmařili soupeři šanci, ale založili i náš útok. 

Byly zde i momenty, kdy si kluci hledali volné místo a nedělali tolik chumel, čehož dokázali přihrávkou využít. Výběr místa je však jedna z nejsložitějších věcí, kterou se postupně budeme učit zejména specifickými cvičeními na trénincích, aby se kluci uměli orientovat v prostoru. Ostatní herní činnosti jednotlivce se mi u kluků líbili, samozřejmě budeme i nadále rozvíjet, avšak např. Danovo převzetí míče je toho zářným příkladem. Líbí se mi také, že Tomík Pešír kromě fotbalovosti přidává i více bojovnosti, zápas od zápasu se to zlepšuje. 

Zajímavý byl zápas s Kolovraty, kdy kluci v poslední minutě vyrovnali, bylo zajímavé sledovat zejména jejich pocity (každého zvlášť), jak se mění v průběhu hry, kde jsme vedli, pak prohrávali a nakonec vyrovnali. To jsou chvíle, které klukům hodně dávají, ať už dopadnou jakkoliv. 

Kluci si turnaj užili, jejich zápal se hezky sledoval. Odměnou jim bylo pak první místo, které si užívali. Děkuji rodičům za hlasitou podporu, kde jsem zaznamenal více fandění a méně radění (i když tam ještě nějaké bylo) a věřím, že si stejně jako kluci turnaj užili. 

Turnaje se zúčastnili: Vojta Sajler, Honza Moravec, Fíla Valo, Dan Adamec, Míša Holý, Ondra Mašek, Tom Pešír


neděle 1.5.2016 | Otmar Mansour | Přečteno: 1421

Další články