Mladší přípravka A (2015)

Ročník 2011: Další víkendové klání

V neděli odpoledne jsme nastoupili k dalšímu zápasu, na Háje dorazil spřátelený klub Újezd P4. Opět jsme si vyzkoušeli formu hry 5+1.
:
v Ne 31.5.2020 16:00
Háje T.
SK Újezd P4

Během týdne byly děti ve slušném zápřahu. Neboť od soboty 23.5., kdy odehrály první zápas po pauze, měly následně trénink v pondělí, v úterý a ve čtvrtek a ve středu zvládli ještě zápas na Čafce. I proto jim v neděli trvalo trochu déle, než se dostaly do tempa.

V první polovině jsme postavili dva vyrovnané týmy, celkem jsme měli k dispozici 16 hráčů. Újezd P4 postavil jedno hřiště z hráčů ročníku 2010 a druhé hřiště naopak čistě z hráčů narozených v roce 2011. V prvních dvou čtvrtinách byla sice hra vyrovnaná, ale soupeř měl větší chuť a také se více prosadil gólově. Velký rozdíl mezi středečním a tímto zápasem byl v obsazováním, neboť v nedělním utkání jsme soupeři nechávali až příliš místa a času.

V polovině utkání jsme udělali změny. Na hřišti blíže k zázemí nastoupili aktuálně největší tahouni obou týmů. Na druhém hřišti jsme cíleně postavili tým, kde byl pouze jeden "tahoun" v našich řadách a to s cílem probudit další, nové tahouny. A to jak z hlediska pohybového, tak i dovednostního. Zde měli hráči více prostoru vzít zodpovědnost na sebe a zkusit táhnout celý tým. Určitě to mělo toto hřiště stížené, neboť soupeř měl zde starší, fyzicky větší hráče. I tak si naši hráči dokázali vytvořit šance a vstřelit hezké góly.

Na zmiňovaném prvním hřišti se tímto krokem hra z naší strany ještě více vyrovnala a v následujících 34 minutách se odehrával velmi zajímavý souboj. Největší radost máme z toho, že se naši hráči dokáží rozhodovat samostatně a že jejich myšlenky na hřišti jsou čím dál tím více chytřejší a mazanější. Většina hráčů již mnohem více vnímá, kde na hřišti jsou ostatní spoluhráči a zkouší s nimi spolupracovat, hodně tomu pomáhá i jejich vnímání celého prostoru.

Děkujeme trenérům a hráčům hostujícího klubu za velmi přínosné utkání.

neděle 31.5.2020 | Jan Špinka | Přečteno: 984