Sokol Stodůlky - FC Háje JM 1:1 (0:0)

I v deštivém počasí si na hřiště nováčka Pražská teplárenská přebru, Stodůlek, našlo cestu 150 natěšených fanoušků. Ti se nakonec dočkali i prvního přeborového bodu. Domácí od 65. minuty vedli a sahali po bodech třech. Osm minut před koncem však dostali hosté výhodu přímého kopu a Slabý se trefil parádně. Dělba bodů je vzhledem k průběhu zápasů spravedlivá.
1:1
(0:0)
15.kolo v Ne 16.8.2015 17:00
Stodůlky T
Stodůlky
Branky Stodůlky: 65.Král. Branky FC Háje: 82.Slabý. Diváci: 0,
Sestava FC Háje: Provazník-Vlasák,Dub,Krejčí,Slabý-Duka(77.Rapant),Hruška(88.Fedič),Brož,Pánek(67.Martinák) Balík(46.Hančl)-Boháč(67.Solař)

Po desetiminutovém oťukávání mohli domácí poprvé udeřit. Po chybě hostujícího Vlasáka se dostal k zakončení Vondráček, ale jeho střela byla sražená na roh. Za minutu to na druhé straně zkoušel technicky Brož, mířil však nepřesně. V 15. minutě se před branku hostů vydal stodůlecký stoper Jírec, jeho střela byla sražená mimo branku.

Ve 23. minutě se skvěle uvolnil na levé straně domácí Světlík, jeho přihrávku před branku stačili háječtí obránci odvrátit na roh. Ve 29. minutě měli hosté výhodu přímého kopu od pravé postraní čáry. Slabý zakroutil míč před branku, kde si na něj naskakovali tři jeho spoluhráči, ale ani jeden jej nezasáhl a míč skočil těsně mimo. Další přímý kop poslal Pánek jen do zdi.

Do šaten mohli jít radostněji domácí. Ve 43. minutě přišel nakopnutý míč za vysunutou obranu hostů a Vondráček od půlky upaloval sám na branku. Stíhal jej Krejčí, Vondráček se přece jen dostal
k zakončení, ale podél Provazníka nasměroval míč těsně mimo levou tyč branky Hájů.

O přestávce domácí fanoušci prognózovali: „Na kostel to tam začne padat”. A po minutě druhé půle mohli mít pravdu. Svovoda našel ve vápně Vondráčka, ten se uvolnil, ale vystřelil po zemi slabě a Provazník míč lapil. V 56. minutě vypálil pohotově domácí T. Vlasák, ale zamířil jen do náruče Provazníka. V 65. minutě už Stodůlky jásaly. Růžička přetáhl z pravé strany centr na zadní tyč, Vondráček jej hlavou vrátil před branku a Král napálil do sítě - 1:0!

Za minutu mohlo být ve Stodůlkách ještě veseleji. Přišla další rychlá akce po pravé straně, Svoboda našel centrem Jírce na hranici penalty, ten se do míče položil rybičkou, ale poslal jej těsně nad branku. Když Růžička nepřesnou přihrávkou pokazil brejkové přečíslení tři na jednoho, přišel trest.

Zbytečný faul před vápnem a přímý kop ve prospěch Hájů. Slabého levačka byla neomylná a Šalanda se po míči jen ohlédl - 1:1. Stejnou příležitost měl i domácí Vondráček, ale vypálil jen do zdi a tak zápas dospěl k závěrečné dělbě bodů.

Stodůlky - FC Háje 1:1 (0:0)
65. Král - 82. Slabý. ŽK: 81. T. Vlasák - 32. Boháč, 78. Krejčí, 84. Brož, 87. V. Vlasák.
Rozhodčí: Nykl - Maiello, Švorc. Diváků: 120.
Stodůlky: Šalanda - Růžička, Musil, Jírec, T. Vlasák - Svoboda, Barták, Krčál (88. Petko), Světlík - Král
(81. Ibraimi), Vondráček. Trenér: Vladimír Sadílek.
Háje: Provazník - V. Vlasák, Krejčí, Dub, Slabý - Duka (77. Rapant), V. Hruška (88. Fedič), Brož, Pánek
(67. Solař), Balík (46. Hančl) - Boháč (67. Martinák). Trenér. Petra Procházka.

Vladimír Sadílek (Stodůlky):
„Projevila se naše nezkušenost, jsou tady mladí kluci, kteří finální situace jěště neumějí v klidu řešit. Z několika šancí, jsme tak proměnili jen jedinou. Jsme s bodem spokojení.”
Petr Procházka (Háje): „Spokojení s premiérou nejsme, myslím, že jsme ztratili dva body. Domácí jako nováček hráli to co hráli. Bránili v deseti a spoléhali se na rychlé protiútoky. Nám se do plné obrany hraje špatně. Po našem zaváhání jsme inkasovali jako první, takže nakonec musíme být rádi za bod .”

Nejlepší hráč Stodůlek: Petr Musil.
Nejlepší hráč Hájů: Tomáš Dub.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: David Světlík (Stodůlky).