FC Háje

Hájecký aprílový orientační běh

Hájecký aprílový orientační běh
Momentální doba kolektivnímu sportování stále nepřeje. Počasí je ale silně přející a orientační běh si může zaběhnout každý z vás!

Ne, nejde o aprílový žertík. S trenérem Matějem Souchou jsme pro vás připravili další orientační běh. Ale ano, kontrolky jsou poněkud záhadné a hůře nalezitelné. Každý běží na vlastní nebezpečí. :)

Potřebný seznam k možnosti zaběhnutí orientačního běhu je stejný, jako u minulého OB:

  • Sportovní běžecké oblečení
  • V mobilu staženou aplikaci iorienteering
  • Mapu s umístěním kontrolek
  • Nadšení a dobrou náladu

Tentokrát je ale potřeba i malá domácí příprava k možnosti nalezení startovní kontrolky. Více informací získáte po zaslání mapy a popisu kontrol od svých trenérů, kteří stejně jako v lednu tyto dokumenty dostali do emailové schránky.
Věříme, že mapy a popisy kontrol trenéři svým hráčům, potažmo jejich rodičům, zaslali případně zašlou.

Pokud nejste hájeckým členem, nebo se k vám mapa z jiného důvodu nedostala a chcete si orientační běh zaběhnout, zašlete email s žádostí o mapu na adresu mikulaszboril@gmail.com

Start, cíl a všechny kontrolky jsou zatavené QR kódy. V aplikaci iorienteering zvolíte před vyběhnutím "load an event" -> "scan setup QR code" a načtete setup QR kód, který je umístěn na mapě. Do aplikace se vám načte náš orientační běh. Další práce s aplikací je velmi intuitivní. Po načtení QR kódu na startu běhu se vám spustí hodinový limit na uběhnutí orienťáku. Dále je čistě na vás, v jakém pořadí budete kontrolky hledat a načítat jejich QR kódy. Po načtení QR kódů v cíli se vám čas zastaví (kdybyste překročili hodinový limit, nic se neděje).

Celková délka běhu je kolem 5km a znovu platí, že čím lepší čas, tím lépe. Akci však lze stejně tak pojmout jako zpestření volnočasové procházky.

Stejně jako u prvního OB budeme moc rádi, když s námi budete přímo z běhu sdílet různé foto, či video záběry. Příspěvky můžete zasílat na adresu mikulaszboril@gmail.com, či na náš facebook nebo instagram. Dále můžete příspěvky sdílet a označit náš klub nebo přidat #fchaje #aprilovyorientacnibeh.

Pokud nebude nějaká kontrolka nikde k nalezení, či ji najdete poškozenou, dejte nám prosím vědět na již dvakrát zmíněnou emailovou adresu. Rádi ji pro vás a další běžce opravíme. Dále by běh měl být běžen maximálně po dvojicích, vyjma skupin tvořených z rodinných příslušníků či příslušníků jedné domácnosti.

Odkaz na hájecký orientační běh pro dobrou věc ZDE.


čtvrtek 1.4.2021 | Mikuláš Zbořil | Přečteno: 516

Další články