Po dlouhém zimním spánku přišel na řadu první jarní test. Zavítali jsme do nedaleké Uhříněvsi, kde nás přivítala malá umělka.
(1:0)
16.kolo v So 9.3.2019 16:00
Uhříněves UMT.
Uhříněves
Branky Uhříněves: 10.Kravtsiv, 69.Hrubý. Branky FC Háje: 53.Novák(p). Diváci: 67,
Sestava FC Háje: Orlich - Šejnost,Sojka,Hadraba,Kloboučník - Lojda,Grešnjakov,Panteleev(46.Kolek),Mácha - Látal(72.Skirdov),Novák

V základní sestavě se poprvé objevila naše zimní posila, Michael Mácha. Zápas začal zostra. Bohužel my jsme měli ještě zimní spánek. Soupeř nás přehrával v agresivitě a bojovnosti. Vyústěním naší bojácnosti byla 10. minuta, kdy soupeř zatáhl po naší chybě míč na pravé křídlo, odcentroval na přední tyč, kde nikým nehlídaný Kravtsiv zakončil hlavou na bližší tyč z bezprostřední blízkosti a Orlich už neměl nárok zareagovat - 1:0.

Hřiště bylo pro nás dalo by se říct domácí, jelikož se hrálo na umělce, ale přece jenom pro nás bylo něčím odlišné. Hřiště bylo značně menší než naše hřiště na Hájích a s tím jsme měli problémy. Místo naší hry po zemi jsme volili po dvou přihrávkách nákop na Látala či Nováka, které končily takřka vždy v zámezí či v náručích gólmana z důvodu délky a šířky hřiště.

Ve 20. minutě se soupeř prodral do pokutového území přes naši pravou stranu, kde po obrovském závaru i s přispěním teče Kloboučníka soupeř nastřelil tyč. Jakoby nás tento okamžik konečně probral ze zimního spánku. Pomalu ale jistě jsme začali přebírat otěže zápasu. Díky zmíněné velikosti hřiště jsme využívali naše beky, jmenovitě Šejnostu a Kloboučníka, k dlouhým autům, které mají oba beci perfektně zmáknuté a znamenali pro soupeře velké nebezpečí. Ale k tomu později. Naši první a velice povedenou střelu na bránu obstaral Mácha, který se nerozpakoval a z rohu vápna vyslal jedovatý volej do pravé šibenice. Golman vyškrábl na roh. Do konce poločasu jsme měli ještě 3 zajímavé možnosti, v první zafungovala chemie Nováka s Grešnjakovem, kdy prvně zmíněný sklepl prsy aut Šejnosty na Grešnjakova, který se dostal až před gólmana, ale bohužel se již nedostal ke střele. V druhé vyslal Novák do brejku Máru Látala, který postupoval po levé straně, ale neměl dostatek podpory od spoluhráčů a byl nucen zahrát míč pod sebe, kde akce vyzněla do ticha. Poslední a třetí možnost byla v samém závěru poločasu, kdy Mácha pěkně zatáhl míč po levé straně a poslal ostrý míč do vápna, kde na jeho míč o pár decimetrů nedosáhl osamocený Šejnost. Za zmínku stojí ještě pěkně kroucený přímý kop Kloboučníka, na který o metr nedosáhl Novák. Do šaten se tedy šlo za stavu 1:0 pro Uhříněves a je nutno říct, že zaslouženě.

V kabině o poločasové pauze byla řeč hlavně o nasazení, bojovnosti a přenášení hry. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a definitivně jsme začali potvrzovat herní převahu. Snaha o hru po zemi byla od nás evidentní, ale soupeř dobře zhušťoval na své polovině prostor. Osm minut po přestávce házel Šejnost aut. Míč doletěl až na úroveň penalty, kde hráč Uhříněvsi při snaze odkopnout balon pryč nešikovně promáchl a míč zasáhl jeho ruku. Penalta. K té se postavil Novák, počkal si jako obvykle na pohyb gólmana a poslal míč na druhou stranu do pravé části branky. Tenhle moment byl pro Háje klíčový, tedy aspoň jsme si to mysleli. Hra se začala přelévat z jedné strany na druhou. Další šance nenechala na sebe dlouho čekat, kdy Grešnjakov patou líznul na Nováka, který z úhlu vystřelil pravačkou do rukavic gólmana. Hra nabírala na agresivitě a začala se zbytečně kouskovat. Po jedné z našich chyb, kdy se nedorozuměli v komunikaci Šejnost s Hadrabou, se řítil na naší bránu sám protivník soupeře. Tenhle minisouboj mezi gólmanem Orlichem a soupeřem ovládl Orlich, který předvedl perfektní zákrok a vzápětí se fantasticky přemístil na druhou tyč, kde chytil nepříjemnou střelu z druhé vlny.

Tímhle nám dal Orlich najevo, že mu to musíme vrátit, protože nás držel nad vodou. Bohužel jeho volání po druhém gólu nedopadlo, naopak soupeř zahrával standardní situaci 25 metrů od brány. Exekutor Uhříněvsi kroutil balon na zadní tyč, který se kroutil tak dlouho, až ho zastavila síť naší branky. Míč ještě lehce lízl hlavou Hrubý, který tak mohl oslavovat vstřelený gól do naší sítě. My jsme měli možnost zareagovat na stav utkání hned vzápětí a jak jinak než z autu. Kloboučník přehodil celou hradbu těl, kde vyplaval samotný kapitán Sojka, bohužel svojí slabší pravačkou poslal míč z první nad bránu. To byla naše šance znovu zahýbat s kartami. Nestalo se.

Zbytek utkání se nesl v duchu našeho tlaku, spoustu faulů a střídání. Z tlaku se nic dalšího kloudného nepodařilo vymyslet, a tak odjíždíme z prvního jarního výletu bez bodu. Mimochodem, je to vůbec poprvé, kdy háječtí v této sezoně na hřišti soupeře nezískali ani bod. Doposud měli venku na kontě 3 výhry a 3 remízy. Nikdo z našeho týmu nepřevedl nic navíc, viděli jsme spíš průměrné až podprůměrné výkony. Do příště to chce zlepšit nasazení, agresivitu, komunikaci a zaujetí pro hru, protože už v sobotu nás čeká důležitý zápas se Slovanem Kunratice, který v minulém kole porazil Bohnice v poměru 3:0. Čeká nás tedy duel mezi 8. a 9. celkem soutěže. Rozdíl mezi oběma celky jsou pouze 3 body, budeme tedy potřebovat vaši podporu milí fandové Hájů. Zápas začíná v sobotu 16.3., 10:30 na naší umělce. Budeme se těšit!