Muži A: První vítězství jara

V sobotu jsme nastoupili k druhému jarnímu zápasu na našem hřišti. Přivítali jsme nedaleké hosty z Tempa.
3:1
(0:1)
19.kolo v So 30.3.2019 10:30
Tempo B
Branky FC Háje: 49.Novák, 62.Soucha, 74.Grešnjakov. Branky Tempo B: 15.Kostka. Diváci: 45,
Sestava FC Háje: Orlich - Šejnost,Sojka,Souček,Kloboučnik(41.Linhart) - Soucha,Kolek(80.Dvořák),Grešnjakov,Skirdov - Novák,Panteleev

Bodový odstup Hájů a Tempa byly 2 body, tudíž se čekal fotbal s vysokým nasazením. To se také potvrdilo. Háje se snažili napadat rozehrávku už od gólmana a nedat soupeři klid na rozehrávku. Bohužel v 15. minutě došlo k nedorozumění v obraně Hájů, když dobře hrající Souček vystoupil, odebral míč soupeři a rozehrál. Následně došlo ke ztrátě. Míč se přesunul na zcela volného Žaluda těsně za půlící čáru. Žalud, který na podzim vstřelil 2 branky našemu týmu, byl zcela osamocený a výborně obloučkem vysunul Kostku do samostatného úniku, který zakončil svůj nájezd bohužel skvěle, (pro nás) nešťastně mezi nohy Orlicha.

Tento gól nás trošku sesadil ze sedla, začali se kupit chyby a dělala nám problém rozehrávka. Bohužel ještě do poločasu jsme přišli o aktivního Kloboučníka, který si natáhl stehenní sval a do hry musel pustit Linharta. Tímto přeji Kloboučkovi brzké uzdravení a aby znovu co nejdříve na hřišti předváděl svou show. Poločas jsme zakončili rozpačitě a měli jsme si co říct v kabině.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s enormním úsilím zlomit nepříznivý výsledek a činili jsme tak záhy. Už 4 minuty po pauze krásně Šejnost vymíchal soupeře na pravém kraji hřiště a načechraným centrem našel přesně hlavu Nováka, který zakončoval pohodlně do odkryté brány - 1:1. Velice agilní Soucha posílal jeden centr za druhým do vápna a dělal si ze soupeřů statické kužely. Krátce po našem prvním gólu si položil i gólmana a předložil míč Kolkovi, před kterým už byli jen dva hráči a gólman někde na přehradě. Kolek zvolil chytrý lob, leč neúspěšný.

V 62. minutě přišel krásný a rozhodující fotbalový moment. Orlich se zmocnil balonu a výkopem přesně našel Grešnjakova na levém křídle, který si balon zpracoval z výkopu na prsa a zamířil si to na branku soupeře. Cestou si poradil s dvěma obránci a předložil míč na penaltu Souchovi, který krásně po pravé noze překonal gólmana - 2:1. Tato spolupráce se znovu opakovala za 12 minut, kdy Soucha zatáhl míč po pravém křídle a našel v málem vápně Grešnjakova, který už zakončoval do prázdné branky - 3:1.

Mezitím ještě nebyl uznán krásný volej Panteleeva pro údajný faul Grešnjakova. Na druhé straně došlo po nedorozumění ve středu hřiště k pořádné mele, kde skvěle hrající Skirdov odvrátil centr na břevno a míč tančil na brankové čáře. Nakonec se vše podařilo vyřešit díky Orlichovi ve spolupráci s obranou. Zápas se dohrál v naší režii, kdy jsme kombinovali po celém hřišti a soupeř již rezignoval.

Ve 4. kole na jaře jsme tedy konečně uhráli první body a hned byly 3. Za zmínku stojí, že jsme utkáni odehráli pouze s jedním náhradníkem, který už byl vyčerpán během prvního poločasu. Ve druhém poločasu si bohužel zranění přivodil Kolek, a tak musel na hřiště nastoupit trenér Dvořák, který tak odehrál cca 10 minut ve 57 letech, což rozhodně zaslouží obdiv.

Chtěl bych tímto poděkovat všem hráčům, že zvládli tento složitý moment, kdy jsme prohrávali 1:0 v poločase a díky morálu a vůli jsme výsledek otočili. Hra ve druhém poločasu už měla parametry, které bychom se rádi představovali každý zápas. Díku tomuto vítězství jsme poskočili na 8. místo a s 27. body jsme se zařadili hned za dvojici Troja, Kunratice. V sobotu čeká naše Áčko Březiněves, které chceme vrátit podzimní porážku, kdy jsme utržili první ztrátu kytičky, a to 1:4 doma. Hraje se od 10:15 a budeme rádi, když nás přijedete podpořit do hezkého areálu v Březiněvsi.