Muži A: Rozhodl Sojkův hattrick

V týdnu před dalším soutěžním zápasem absolvovali muži kvalitní tréninkové jednotky, na které dorazil i dostatečný počet hráčů. Páteční trénink byl zaměřený mimochodem i na standartní situace, které v sobotním zápase sehrály zásadní roli.
3:5
(1:3)
9.kolo v So 6.10.2018 10:15
Union Strašnice T.
Union Strašnice
Branky Union Strašnice: 31.Ulrich, 47.,59.Filo. Branky FC Háje: 33.,45.,69.Sojka, 21.Soucha, 82.Vostrovský. Diváci: 14,
Sestava FC Háje: Orlich-Souček,Sojka,Demuth,Kloboučník(85.Špinka)-Látal(89.Zábranský), Grešnjakov,Hadraba,Soucha(89.Polyakov)-Shuyto(65.Vostrovský),Novák

Mužem zápasu se stal 41 letý hájecký kapitán Jan Sojka, který zaznamenal svůj první soutěžní hattrick. Tímto výkonem jen potvrdil, že věk je jen číslo a mladším spoluhráčům nastavil laťku velmi vysoko.

Pojďme si však shrnout sobotní utkání pěkně postupně. Začátek byl z naší strany nervózní, nechali jsme se soupeřem několikrát zatlačit. Po úvodní dvacetiminutovce se nám však podařil rychlý protiútok. Dlouhý míč za obranu si našel rychlý Soucha, zkušeně si ho pokryl a s přehledem zakončil a vstřelil tak úvodní branku zápasu.

Po 10ti minutách domácí vyrovnali. Po centru do našeho vápna šli do souboje dva naši stopeři a domácí útočník. Odražený míč se poté dostal ke strašnickému útočníkovi, který umístěnou střelou srovnal na 1:1. Tento stav netrval dlouho, ve 33. minutě zůstal chytře Sojka ve vápně soupeře, kde si počkal na zpětný centr a nechytatelným volejem vstřelil svou úvodní branku v zápase. V nastavení prvního poločasu stihl náš aktivní kapitán vstřelit svou druhou branku. Takzvaný "šatňák" vstřelil po rohovém kopu, kdy se nám povedl nacvičený signál z pátečního tréninku.

Do druhého poločasu jsme chtěli ještě více na soupeře vlítnout, zbrzdila nás však rychle inkasovaná branka. Hrozivý úvod ve druhém poločasu dokonala odpískaná penalta, kterou domácí proměnili a srovnali na 3:3. Až tato facka nás opravdu probudila a byl to opět Sojka, který řádil ve vápně soupeře. Opět si chytře počkal na zpětný centr a i s trochou štěstí dopravil míč do sítě a rozhodl svým třetím gólem toto utkání. V závěru domácí otevřeli více hru a rychlý Vostrovský toho využil a vstřelil naší pátou branku. Následně jsme ještě neproměnili dvě stoprocentní šance.

Tentokrát to bylo jako na houpačce. Věřím, že nás toto vítězství nakopne a vrátí na vítěznou vlnu.