V sobotu 11.8. jsme přivítali na domácím hřišti soupeře z nedaleké Uhříněvsi.
Uhříněves
Branky FC Háje: 5.Novák (p),35.Lojda,45.Soucha,50.Látal. Diváci: 30,
Sestava FC Háje: Lačík-Feňa(22.Vostrovský),Šejnost,Sojka,Skirdov(50.Shuyto)-Nguyen(90.Orlich),Soucha,Demuth(88.Linhart),Lojda-Látal,Novák

Letní příprava letos začala velmi brzy a již 16. července se hráči hlásili na prvním tréninku. Odpočinek byl tedy krátký, ale chuť do nové sezóny byla opět velká.

To se potvrdilo i na začátku utkání, kdy jsme soupeře zatlačili a již v 5. minutě mohli naši domácí fanoušci slavit. Po naší nepovedené střele mířil míč přes vápno do autu, hostující hráč však odražený míč zasáhl rukou a následoval tak pokutový kop. K penaltě se postavil Honza Novák a s přehledem vstřelil naší první branku v nové sezóně.

Vedení nám bohužel nevydrželo dlouho, hned po rozehrávce se soupeř dokázal prosadit střelou z poza vápna a srovnal na 1:1. To nás trochu zmrazilo a od této chvíle byli více iniciativní hosté. Drželi více míč a také se jim dařila kombinace. Ve 22. minutě musel kvůli zranění vystřídat Lukáš Feňa, který nastoupil do svého prvního zápasu za hájecké muže. Nahradil ho Dan Vostrovský, který do naší hry přinesl oživení a obraz hry se začínal vyrovnávat.

Vše se otočilo ve 35. minutě, kdy se k dorážce dostal Martin Lojda a tvrdou střelou pod břevno vrátil vedení na naší stranu. Ještě větší radost nastala ve 45. minutě, kdy po krásné kombinaci zvyšoval do prázdné brány Matěj Soucha na 3:1. Velmi důležitý okamžik, který rozhodl utkání.

Ve druhém poločase se nám opět povedl úvod. Z přímého kopu překvapil hostujícího brankáře přímou střelou Marek Látal a rázem jsme vedli již o tři branky. Po této brance měly obě mužstva další zajímavé situace, avšak žádná neskončila brankou. To se změnilo až v 84. minutě, kdy se podruhé prosadili hosté a to velmi vydařenou střelou z přímého kopu.

Další dramatizace se již nekonala a tak jsme získali důležité první tři body. Pozitivní není však jen výsledek, ale i předvedená hra a to především z druhé poloviny 1. poločasu.