Muži B: Konečně vítězství!

Od zápasu prvního kola háječtí muži B nepocítili chuť vítězství. V neděli odpoledne se jim však podařilo podruhé v sezóně zvítězit. Nutno říct, že jde o vítězství zasloužené a výsledkově značné.
8:2
(2:2)
7.kolo v Ne 23.9.2018 16:30
TJ Sokol Písnice
Branky FC Háje: 14.Zbořil,25.Soucha,49.Dub,57.Bouček,67.Lačík(p),73.Shuyto,87.,90.Vostrovský. Branky TJ Sokol Písnice: 27.Hanzlik,32.Trika. Diváci: 20,
Sestava FC Háje: Lačík-Řezníček(46.Látal),Dub,Chalupa,Rašplička-Zbořil (66.Kloboučnik),Soucha,Vostrovský,Kalhous-Bouček,Shuyto

Bylo vidět, že zápas chceme opravdu vyhrát. V prvních minutách jsme párkrát zahrozili z pravé strany, ale do vyložené příležitosti jsme se nedostali. Ta přišla až ve 14.minutě, kdy aktivní Soucha vybídl k akci hezkým pasem Zbořila. Ten se odhodlal ke střele zpoza bránícího hráče a k radosti domácích trefil přesně pravý horní roh branky – 1:0.

To však nebyl konec. Poté, co Shuyto úspěšně udržel míč ve středu pole, obdobným pasem za obranu vyslal právě asistenta první branky Souchu. Ten pohotově udělal kličku vyběhnutému brankáři a z velkého úhlu skóroval do prázdné branky – 2:0. Tato branka nás zklidnila. Tento klid se však za pár minut převalil v ležérnost a lehkomyslnost. Přestali jsme hrát a soupeři se před přestávkou podařilo dvěma slepenými góly stav vyrovnat – 2:2.

Pokud si někdo však myslel, že nás obdržené branky zlomí a do druhé půle půjdeme se svěšenými hlavami, mýlil se. Hned zkraje druhé půle se na zadní tyči osamocen rybičkou prosadil domácí kapitán Dub – 3:2. A zdá se, že šlo o zlomový okamžik utkání. Soupeř přestal hrát a běhat. My začali pouze trestat. Po dalším dlouhém pasu Souchy si míč na prsou zkrotil Bouček a svou slabší nohou neomylně zakončil – 4:2.

Definitivním direktem pro psychiku hostů byla odpískaná penalta na faulovaného Kalhouse. Tu s drobnou pomocí břevna zakončil brankář Lačík – 5:2. Zápas už jsme v poklidu dohrávali a soupeř se více než na bránění soustředil na nadávky, které padaly jak na hlavu rozhodčího, tak na hlavy vlastních spoluhráčů. Možnost ke skórování dostal tedy i Shuyto, který neodmítl – 6:2. V závěrečné desetiminutovce se ještě zaslouženě dvakrát prosadil Vostrovský, kterému asistovali jednou Látal a jednou mu gól před prázdnou branku daroval Shuyto – 8:2.

Háječtí muži B si tedy konečně prožili zápas s úspěšným koncem. K tomu se prosadilo mnoho hráčů, kteří si střílení gólů náležitě užili.